Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління МАТЕРІАЛЬНИМИ потоКАми на підприємствах вугільної промисловості України

Управління МАТЕРІАЛЬНИМИ потоКАми на підприємствах вугільної промисловості України

Назва:
Управління МАТЕРІАЛЬНИМИ потоКАми на підприємствах вугільної промисловості України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки Украіни
Донецький Національний Університет
Омельченко Ганна Петрівна
УДК 338.24:622:658.7(477)
Управління МАТЕРІАЛЬНИМИ потоКАми на підприємствах
вугільної промисловості України
Спеціальність 08.06.01 - Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економіки підприємств Донецького національного університту Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Краснова Вікторія Василівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
завідувач кафедри економіки підприємств.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, академік АЕН України, Балабанова Людмила Веніамінівна, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри маркетингового менеджменту
кандидат економічних наук, доцент, Тимошенков Ігор Владиславович, Харківський гуманітарний університет “Народна українська академія” Міністерства освіти і науки України (м. Харків), професор кафедри виробничого і фінансового менеджменту
Провідна установа: Донецька державна академія управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), кафедра маркетингу.
Захист дисертації відбудеться 26 березня 2003 року о 15.00 годині на засіданні вченої ради
Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 24 лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Як відомо, в умовах переходу України до ринкових відносин центр економічної роботи переміщується на рівень підприємств, які повинні перетворитися у різновид комерційних фірм, основною метою яких є отримання прибутку за рахунок задовільнення потреб споживачів продукції. Це в повній мірі відноситься і к підприємствам вугільної промисловості.
Іншими словами, відбувається зміна пріоритетів господарчої діяльності підприємств за рахунок переорієнтації з кількісних критеріїв її оцінки на якісні. Пріоритетом стає не власне продукт, а процес у формі потоку (матеріального, інформаційного, фінансового та інш.).
При цьому, однак, на відміну від підприємств інших галузей, що мають більшу свободу ринкової поведінки як з точки зору визначення сегменту споживчого вибору, так і з точки зору вибору продукту виробництва, вугільні підприємства позбавлені такої свободи. Що виробляти – задано надрами, хто споживач вугілля – визначено його технологічною призначенністю та фізико-хімічними властивостями. Як слідство цього – ринкове управління шахтами і конкурентоздатність в економічному обігу вугілля обмежені зовнішніми факторами: природою, з одного боку, і технологічними параметрами - з іншого.
Розглядаючи функціонування вугільних підприємств з точки зори їх ринкової стійкості, можна виділити три основні сфери, які характеризують і формують конкурентоздатність цих підприємств на ринку виробників: внутришньосистемна виробничо-збутова сфера, сфера функціонування підприємства в ринковому середовищі і суто ринкова сфера. Іншими словами, ці сфери є зоною формування і джерелом руху як матеріальних, так і інформаційних потоків.
В нинішній ситуації вугільне підприємство повинно більше уваги приділяти питанням аналізу свого положення на ринках споживачів, постачальників та виробників, а також плануванню заходів по забезпеченню ефективності виробничо-комерційної діяльності.
Велика увага питанням методології управління товарорухом, а також комерційною діяльністю в умовах ринкової економіки приділялася вітчизняними і зарубіжними вченими: С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Управління МАТЕРІАЛЬНИМИ потоКАми на підприємствах вугільної промисловості України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок