Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ОПТИМІЗАЦІЇ В ЗАДАЧАХ ОДНОВИМІРНОГО РОЗКРОЮ МАТЕРІАЛУ НА МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ОПТИМІЗАЦІЇ В ЗАДАЧАХ ОДНОВИМІРНОГО РОЗКРОЮ МАТЕРІАЛУ НА МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ОПТИМІЗАЦІЇ В ЗАДАЧАХ ОДНОВИМІРНОГО РОЗКРОЮ МАТЕРІАЛУ НА МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Сагун Андрій Вікторович
 
УДК 621.7.01:519.876.5(043)
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ОПТИМІЗАЦІЇ В ЗАДАЧАХ ОДНОВИМІРНОГО РОЗКРОЮ МАТЕРІАЛУ НА МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Черкаси – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Кожухівський Андрій Дмитрович,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри інформатики та інформаційної безпеки.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Середенко Валерій Миколайович,
Черкаський національний університет
ім. Богдана Хмельницького,
завідувач кафедри прикладної математики;
кандидат технічних наук, науковий співробітник
Панкратов Олександр Вікторович,
Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, м. Харків,
науковий співробітник відділу математичного моделювання та оптимального проектування.
Захист відбудеться « 26 » червня 2008 року о 14 год 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К73.052.01 в Черкаському державному технологічному університеті за адресою: бул. Шевченка, 460, м. Черкаси, 18006.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Черкаського державного технологічного університету за адресою: бул. Шевченка, 460, м. Черкаси, 18006.
Автореферат розісланий « 22 » травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Пала гін
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема оптимального використання сировини має велике значення для багатьох галузей промисловості. Для дискретних промислових підприємств це питання загострюється в зв’язку з прогресуючим подорожчанням сировини та матеріалів.
Вирішення задачі оптимізації розкроїв є важливою задачею організації виробництва. Відомі розв’язки задач отримання карт одновимірного розкрою матеріалу різної довжини, які не враховують факторів корекції технологічного процесу, але розв’язків задачі отримання карт одновимірного розкрою за умов їх системного поєднання з задачами стратегічного управління виробничим процесом та врахуванням корекції факторів зовнішнього впливу не існує. Тому оптимізація в задачах отримання одновимірних розкроїв є актуальною, а їх розв’язок доцільно здійснювати засобами лінійного програмування з використанням евристик на базі методу безперервної релаксації (БР) та врахуванням факторів корекції, які мають здатність швидко оптимізувати цей процес та уточнювати розв’язок за рахунок оптимального алгоритму отримання розв’язків при великій номенклатурі заготовок та деталей.
Проблемами одновимірного розкрою матеріалів займалися і займаються відомі вчені та дослідники: Л.В.Канторович, Д.М. Малишев, С.Г. Нікітов, А.М.Павлов, Г.Н. Бєлов, Ю.В. Бугаєв, В.А. Кузнєцов, А.І. Єрмаченко, Т.М.Сіразетдінов, К.Г. Андрєєва, Е.А. Мухачова, В.Л. Рвачов, Т.Є.Романова, О.В. Панкратов та інші.
В дисертаційній роботі розглядається загальний випадок отримання оптимальних карт одновимірного розкрою, коли на підприємстві використовується матеріал різної довжини, а оптимальність отриманих карт розкрою (КР) враховує вплив на математичну модель факторів зовнішнього середовища. При цьому задача одновимірного розкрою розв’язується в складі підсистеми АСУ виробництвом.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з планом науково-дослідних робіт Черкаського державного технологічного університету в рамках госпрозрахункової науково-дослідної теми № 1-2007 (державний реєстраційний номер № 0107U008093) «Моделювання задачі плоского розкрою матеріалу в структурі інформаційної системи керування виробничим процесом», в якій автор був безпосереднім виконавцем.
Мета і завдання дослідження полягають у розробці та дослідженні математичної моделі одновимірного промислового розкрою матеріалу різної довжини на основі лінійного програмування (ЛП) та методу січних площин (МСП) з врахуванням факторів корекції математичної моделі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ОПТИМІЗАЦІЇ В ЗАДАЧАХ ОДНОВИМІРНОГО РОЗКРОЮ МАТЕРІАЛУ НА МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок