Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СТРАТЕГІЧНИМИ ВЗАЄМОДІЯМИ ВЕЛИКОГО МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ

СИНТЕЗ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СТРАТЕГІЧНИМИ ВЗАЄМОДІЯМИ ВЕЛИКОГО МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ

Назва:
СИНТЕЗ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СТРАТЕГІЧНИМИ ВЗАЄМОДІЯМИ ВЕЛИКОГО МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,21 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Білий Олексій Петрович
УДК 658.5:669.01
СИНТЕЗ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СТРАТЕГІЧНИМИ ВЗАЄМОДІЯМИ ВЕЛИКОГО МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
завідувач кафедри економічної кібернетики
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Аптекар Савелій Семенович, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.Г. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри інвестиційного менеджменту
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Лепа Микола Миколайович, Науково-дослідний центр інформаційних технологій Інституту економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), директор
Провідна установа:
Донбаський гірничо-металургійний інститут Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки та управління (м. Алчевськ)
Захист дисертації відбудеться 8 червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 6 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процеси розвитку та перехідні процеси, які відбуваються в останні роки в українській економіці, викликають необхідність переосмислення основних підходів до управління підприємствами. Включення українських підприємств у конкурентну боротьбу на сегментах міжнародних галузевих ринків, процеси глобалізації й інтеграції вимагають перегляду системи цілей та критеріїв управління, зокрема щодо конкуренції з вітчизняними виробниками. Договори та пакти міжнародного масштабу, які обмежують ринкові можливості вітчизняних підприємств на міжнародних ринках, також підсилюють важливість внутрішньогалузевих взаємодій підприємств-контрагентів, і особливо тих, що носять стратегічний характер.
В першу чергу, актуальності ця проблема набуває для підприємств чорної металургії, бо частка чорної металургії за показниками української економіки складає за товарною продукцією – близько 15%, за основними фондами – 13%, за чисельністю зайнятих – 6%.
Тому питання розробки підходів до синтезу систем управління підприємствами, які б враховували стратегічні аспекти взаємодії вітчизняних виробників на зовнішніх ринках і забезпечували стійке функціонування галузі, є надто важливим.
У дослідження особливостей систем управління підприємств та у вирішення проблем підвищення ефективності їх функціонування та керованості зробили значний внесок такі вчені, як: Алимов А.Н., Амоша О.І., Геєць В.М., Мільнер Б.З., Чумаченко М.Г. та інші. Багато років над вирішенням проблем синтезу систем управління працюють колективи фахівців під керівництвом Александрова І.О., Аптекаря С.С., Гузя М.Г., Лисенка Ю.Г. Методологію управління економічними системами викладено в роботах Акоффа Р., Берсуцького Я.Г., Буркова В.М., Єгорова П.В., Забродського В.А., Заруби В.Я., Ковальчука К.Ф., Скуріхіна В.І.
Проте в їх роботах проблема управління стратегічними взаємодіями великих металургійних комплексів не знайшла досить конструктивної постановки і розробки. В зв’язку з цим обрана тема дослідження є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНТЕЗ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СТРАТЕГІЧНИМИ ВЗАЄМОДІЯМИ ВЕЛИКОГО МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок