Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ВІДТВОРНОЇ ФУНКЦІЇ У РЕМОНТНИХ І ОСНОВНИХ СВИНОМАТОК

МЕТОДИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ВІДТВОРНОЇ ФУНКЦІЇ У РЕМОНТНИХ І ОСНОВНИХ СВИНОМАТОК

Назва:
МЕТОДИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ВІДТВОРНОЇ ФУНКЦІЇ У РЕМОНТНИХ І ОСНОВНИХ СВИНОМАТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,85 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівська національна академія ветеринарної медицини
імені С.З.Ґжицького
ХАРЕНКО
АНДРІЙ Миколайович
УДК 619:618.7:636.4:616-084:616-039.3
МЕТОДИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ВІДТВОРНОЇ ФУНКЦІЇ У РЕМОНТНИХ
І ОСНОВНИХ СВИНОМАТОК
16.00.07 – ветеринарне акушерство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор
Хомин Степан Петрович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини, імені С.З.Ґжицького, завідувач кафедри акушерства і штучного осіменіння сільськогосподарських тварин імені Г.В.Звєрєвої
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Завірюха Володимир Іванович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького, професор кафедри хірургії
доктор ветеринарних наук, професор
Калиновський Григорій Миколайович,
Державний агроекологічний університет, завідувач кафедри акушерства і хірургії
Захист відбудеться “27” вересня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.03 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська 50, аудиторія №1.
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська 50.
Автореферат розісланий “23” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук, доцент Салата В.З.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальною і важливою проблемою була, і залишається проблема ритмічного відтворення свиней, яка може бути успішно вирішеною за умов належного утримання, годівлі та селекційно-племінної роботи на відповідному науковому рівні, оскільки при низькому рівні цих вимог у свинарських господарствах, незалежно від форм їх власності, досягти високих показників відтворення практично неможливо.
Питанням щодо підвищення ефективності розмноження свиней присвячені численні роботи (Сердюк С.І., 1980; Левін К.Л., 1990; Харенко М.І., 2002; Хомин С.П., 2004).
Установлено, що інтенсифікація розмноження свиней можлива шляхом стимуляції і синхронізації статевої охоти і овуляції з використання різноманітних методів і засобів, які впливають на фолікуло- і лютеогенез, а також покращенням годівлі й утримання, правил і режиму експлуатації самок, технології організації і проведення осіменіння та застосування ефективних методів лікування тварин з патологією органів статевої системи.
Сучасні препарати релізинг-гормону, простагландину групи F2б та фолікулостимулюючого гормону дають можливість послідовним впливом на фолікулярні клітини фолікулів і лютеальні клітини жовтого тіла приводити до одночасного проявлення статевої охоти і овуляції у двох і більше свиноматок. Цей метод організації розмноження свиней широко використовується у багатьох розвинених країнах світу для синхронного осіменіння і опоросів.
Проте, в Україні турове осіменіння і опороси свиноматок ще мало використовуються, а запропоновані схеми і препарати для їх запровадження потребують теоретичного обґрунтування, уточнення і апробації за різних умов утримання, повноцінності годівлі, з урахуванням показників і протипоказань індивідуального стану організму.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є частиною держбюджетної тематики (номер держреєстрації 0196U016335) та наукової тематики кафедри акушерства і штучного осіменіння сільськогосподарських тварин ім. професора Г.В. Звєрєвої Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького.
Мета і задачі дослідження полягали у виробничій оцінці методів інтенсифікації відтворної функції свиноматок різних вікових груп залежно від кількості опоросів, пори року та умов утримання і годівлі в умовах України і Німеччини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕТОДИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ВІДТВОРНОЇ ФУНКЦІЇ У РЕМОНТНИХ І ОСНОВНИХ СВИНОМАТОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок