Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІСКАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

ФІСКАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

Назва:
ФІСКАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАСЛІЧЕНКО СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 336.132
ФІСКАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії факультетів управління та маркетингу Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бєляєв Олександр Олександрович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри політичної економії факультетів управління та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Кваснюк Борис Євгенович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
заступник директора
кандидат економічних наук, доцент
Розинка Олександр Миколайович,
Рада з національної безпеки і оборони України,
завідувач відділу Апарату
 
 
Провідна установа: Інститут економіки НАН України,
відділ теоретичних проблем регулювання економіки,
м. Київ
Захист відбудеться “12” грудня 2002 р. об 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “11” листопада 2002 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор ____________________Є.Г.Панченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Cоціально-економічна трансформація, що відбувається в Україні з моменту набуття нею статусу незалежної держави, порушила комплекс теоретичних і практичних питань стосовно державного регулювання перехідною економікою, що передбачає розробку й впровадження нових форм і методів системного управління економікою. Чільне місце у цій системі посідає фіскальний механізм, пов’язаний з використанням державних фінансів для вирішення економічних і соціальних завдань нашого суспільства.
Сучасні економічні реалії переконливо свідчать, що побудова моделі економіки ринкового типу вимагає теоретичного переосмислення та практичного дослідження місця й ролі фіскального механізму в системі державного регулювання. Свою безпосередню реалізацію це знаходить у цілеспрямованому впливі фіскальних відносин на формування відповідних пропорцій розвитку продуктивних сил, пропорцій розподілу факторів виробництва та його результатів, що дало б змогу гарантувати соціальний захист населення, найповніше задовольнити його потреби в суспільних економічних благах, забезпечити міжгалузевий і міжтериторіальний перерозподіл фінансових ресурсів та їх концентрацію на найважливіших напрямах соціально-економічного розвитку.
Значення фіскального механізму за умов перехідної економіки посилюється ще й тим, що він є провідним інструментом, за допомогою якого здійснюється регулювання економічних процесів, чого не можна так конструктивно досягнути іншими методами, в тому числі й чисто ринковими. Держава об’єктивно змушена активніше використовувати функцію перерозподілу фінансових ресурсів для забезпечення соціальних гарантій населення, фінансування соціально-культурної сфери, оборони країни й управління, міждержавних економічних зв'язків.
Будучи за своєю суттю концентрованим виразом економічних умов, які превалюють у суспільстві, фіскальний механізм постійно трансформується (ускладнюється і вдосконалюється) відповідно до тенденцій соціально-економічного розвитку. Це зумовлює необхідність глибшого теоретичного дослідження основних напрямів трансформації фіскального механізму з метою вироблення адекватної фіскальної політики. Найсуттєвіших змін фіскальний механізм зазнає внаслідок науково-технічного прогресу, який змінив характер розвитку ринкової економіки, а також її соціалізації наприкінці ХХ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІСКАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок