Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державний механізм регулювання інноваційних процесів на основі дослідження та оцінки конкурентоспроможності промислової продукції

Державний механізм регулювання інноваційних процесів на основі дослідження та оцінки конкурентоспроможності промислової продукції

Назва:
Державний механізм регулювання інноваційних процесів на основі дослідження та оцінки конкурентоспроможності промислової продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,77 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
ЧЕРНОВ Сергій Олександрович
УДК 330.341.1:351
Державний механізм регулювання інноваційних процесів на основі дослідження та оцінки конкурентоспроможності промислової
продукції
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Ткачова Наталія Миколаївна,
Донецький державний університет управління
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри маркетингу.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Решетнікова Ірина Леонідівна, Міжнародний інститут бізнесу (м. Київ), завідувач кафедри маркетингу;
 
кандидат наук з державного управління Орлова Наталія Сергіївна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), старший викладач кафедри фінансів.
Провідна установа – Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (м. Харків), кафедра державного управління та менеджменту.
Захист дисертації відбудеться 20 квітня 2005 року о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, просп. Б. Хмельницького, 108.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 19 березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Регулювання державою інноваційної діяльності є однією з головних задач господарського механізму в розвинутих країнах. Це зумовлено тим, що ряд проблем в інноваційній сфері не можуть бути вирішені без участі держави: високі витрати на НДДКР, значний ризик при виборі пріоритетних напрямів інвестування тощо.
Попри чисельні рішення на державному рівні щодо активізації інноваційної діяльності та розробки політики держави в цій сфері, вітчизняне ринкове господарство поки що само не продукує потреби в інноваціях. Першочерговою задачею власників підприємств, у тому числі й тих, що є частково або повністю роздержавленими, в більшості випадків залишається покращення поточних фінансових результатів господарчої діяльності. Підприємства, що подекуди переходять до виробництва конкурентної інноваційної продукції та модернізації виробництва, зумовлюють потребу в інноваціях звичайним розширенням виробництва і лише в рідких випадках обґрунтованим ринковим прогнозом або довгостроковою конкурентною стратегією.
Сьогодні конкурентоспроможність українських підприємств є фактично явищем статичним і складається під впливом макроекономічної ситуації в країні та на світових ринках, вона практично некерована з боку підприємств. Зменшення цього ризику можливо через створення адаптивного державного механізму підтримки інноваційного розвитку підприємств за умови наявності в останніх достатнього потенціалу конкурентоспроможності, тобто сукупності природних і трудових ресурсів, організаційних, інформаційних та методичних компонентів, матеріальних умов, що є взаємозв’язаними елементами системи, спрямованої на створення сприятливих умов для інноваційної діяльності та успішної реалізації її результатів на ринку.
Пряме регулювання конкурентних умов з боку державних органів влади не сприяє формуванню ефективного конкурентного середовища для українських підприємств на внутрішньому ринку і, відповідно, зацікавленості підприємств у підвищенні своєї конкурентоспроможності за рахунок впровадження інновацій.
Це потребує від держави застосування ринкових важелів в стимулюванні підприємств до інтенсифікації інноваційної діяльності через визначення параметрів інноваційного розвитку економіки і формування ефективного конкурентного середовища на основі дослідження та оцінки конкурентоздатності окремих підприємств, промислової продукції, створення організаційних умов розвитку та впровадження інновацій, а також активних заходів щодо формування та прогнозування попиту на інновації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Державний механізм регулювання інноваційних процесів на основі дослідження та оцінки конкурентоспроможності промислової продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок