Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вікові особливості обміну ліпідів, які беруть участь в процесах сигнальної трансдукції

Вікові особливості обміну ліпідів, які беруть участь в процесах сигнальної трансдукції

Назва:
Вікові особливості обміну ліпідів, які беруть участь в процесах сигнальної трансдукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗіНА
ЛОАЙ ХАЛЕД МОХАММАД ХАССУНЕХ
УДК 577.175.44+577.125
Вікові особливості обміну ліпідів, які беруть участь в процесах сигнальної трансдукції
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків - 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти Міністерства охорони здоров'я України
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор
Бабенко Наталія Олексіївна,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна МОН України, НДІ біології,
завідувач відділу фізіології онтогенезу
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор
Давидов Вадим В'ячеславович,
Харківська медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров'я України, професор кафедри клінічної біохімії і судово-медичної токсикології
доктор біологічних наук, професор
Бондаренко Тетяна Петрівна,
Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, м. Харків,
завідувач відділу кріобіохімії і фармакології нейрогуморальних систем
Захист відбудеться 18.06.2008 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.17 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-15.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий 16.05.2008 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Дзюба В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ліпіди є важливими компонентами біологічних мембран і беруть участь в регуляції фізіологічних функцій клітин: проліферації, диференціації, апоптоза, секреції й транспорту речовин. Численні метаболіти гліцеро- і сфінголіпідів мають велику біологічну активність і залучені в процеси сигнальної трансдукції й формування адекватної стимулу й типу клітини, фізіологічної відповіді (Abdel-Latif A.A., 1986; Nishizuka В., 1992; van Blitterswijk W.J., 2003; Eyster K.M., 2007). Встановлено, що взаємодія агоністів з рецепторами клітинної поверхні супроводжується послідовною активацією фосфоліпаз С (ФЛС) і фосфоліпаз Д (ФЛД), накопиченням діацилгліцеролу ( ДАГ) та його взаємодією з білками-ефекторами, їхньою активацією й/або транслокацією в мембрани. Оскільки білки-ефектори ДАГ, як правило, займають ключове місце в сигнальній трансдукції або метаболічних процесах, то в процесі активації даного сигнального шляху відбувається швидка індукція специфічної клітинної відповіді. В той же час, хронічне накопичення ДАГ в клітинах - характерна риса ряду патологічних процесів: ожиріння, резистентності до дії інсуліну на тканини-цілі, діабету та онкогенезу (Unger R.H., 2002, 2003; Stratford S. et al., 2004). В модельних експериментах встановлено, що тривале культивування клітин в присутності аналогів ДАГ приводить до різкого зниження їх чутливості до дії гормонів, що активують при нормальному фізіологічному стані поліфосфоінозитидний (ПФІ) цикл (Gustavsson L. et al., 1994; Pettitt T.R. et al., 1997).
Раніше проведеними дослідженнями встановлено, що тиреоїдні гормони в умовах ex vivo та in vivo беруть участь в регуляції ПФІ-специфічної ФЛС і фосфатидилхолін (ФХ)-специфічної ФЛД, продукції і вмісту ДАГ в клітинах печінки молодих щурів (Kavok N.S. et al., 2001; Krasilnikova O.A. et al., 2002; Babenko N.A. et al., 2004). В той же час, гепатоцити старих тварин резистентні до короткочасної дії тироксина (Кавок Н.С. та ін., 2001). Залишаються нез'ясованими причини порушення здатності старих клітин печінки швидко і короткочасно накопичувати ДАГ у відповідь на дію гормону.
Відомо, що разом з фосфоліпазами С і Д, активація яких під дією гормонів і ростових чинників приводить до генерації сигнального ДАГ, існують і інші шляхи, серед яких особливе місце займає сфінгомієліновий (СФМ) шлях (Hannun Y.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вікові особливості обміну ліпідів, які беруть участь в процесах сигнальної трансдукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок