Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР ТА СЕМІОТИКА МУЗИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ (НА МАТЕРІАЛАХ ХАРКОВА)

СУЧАСНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР ТА СЕМІОТИКА МУЗИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ (НА МАТЕРІАЛАХ ХАРКОВА)

Назва:
СУЧАСНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР ТА СЕМІОТИКА МУЗИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ (НА МАТЕРІАЛАХ ХАРКОВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,54 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
ЗУЄВ СЕРГІЙ ПАВЛОВИЧ
УДК 911.53 + 930.85
СУЧАСНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР ТА СЕМІОТИКА МУЗИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ (НА МАТЕРІАЛАХ ХАРКОВА)
Спеціальність 17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хореографії, образотворчого мистецтва, теорії, історії музики та художньої культури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат мистецтвознавства, доцент
ПАНАСЮК Валерій Юрійович,
Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка, доцент кафедри хореографії, образотворчого мистецтва, теорії, історії музики та художньої культури
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
МАРТИНЮК Тетяна Володимирівна,
Мелітопольський державний педагогічний університет, завідувач кафедри музичного виховання та хореографії
кандидат мистецтвознавства, доцент
СЕРДЮК Олександр Віталійович,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого, доцент кафедри культурології
Провідна установа: Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, кафедра музикології, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Захист відбудеться 31 січня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01. у Харківській державній академії культури за адресою: 61003, Харків, Бурсацький спуск, 4, Мала зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий 25 грудня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.І. Лошков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з головних ознак сучасного культурного простору України є надзвичайно швидке поширення фестивального руху, що, починаючи з 1990-х років, охопив практично всі міста та навіть села. Фестивалі як форма існування музичного мистецтва (альтернативна до сезонних концертів) утворили свого роду календар новітніх українських свят або, за визначенням О. Дьячкової, „фестивальне коло”.
Причинами, що спровокували фестивальний „бум”, стало різке зубожіння концертного сезону, з одного боку, та процеси регіоналізації та децентралізації з іншого. У зв’язку з розпадом колишнього Радянського Союзу усунення центру (Москва) викликало ланцюгову реакцію та привело до появи нової культурної практики, в основі якої – усвідомлення в минулому провінційних і периферійних фрагментів ландшафту як самоцінних культурних локусів і прагнення задекларувати їх як культурні центри. Зменшення фінансування сфери культури, котре призвело до майже повного припинення функціонування системи гастролей, однак супроводжувалося дією певної „культурної інерції”, обумовленої традиціями визнаної в світі академічної музичної школи. Цей момент зламу відзначився пошуками нових шляхів розвитку, в тому числі „оптимальних” форм існування мистецтва, зокрема музичного. У цьому сенсі на початку 1990-х років актуальності набуває саме фестиваль як альтернатива концертному сезону та резонансний засіб демонстрації культурної значущості певного просторового локусу. Проведення фестивалів стає фактором залучення міста як повноцінного культурного суб’єкту до світового культурного простору, а сам фестиваль набуває значення обов’язкового атрибуту культурного центру.
Продукт міської семіосфери, фестиваль неодмінно пов’язується, а іноді просто ототожнюється з конкретним містом. При цьому успіх фестивалю пояснюється розвиненістю культурної сфери, а „провал” – безнадійною провінційністю міста. Виконуючи просторово-ідентифікаційні функції, фестиваль одночасно стає учасником „змагання” за статус у культурному просторі. Мистецька актуальність фестивалю безпосередньо пов’язана з центральною позицією в культурному просторі. Тому схема „центр-периферія” стає немов „нехудожнім мірилом” художньої значущості проекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СУЧАСНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР ТА СЕМІОТИКА МУЗИЧНОГО ФЕСТИВАЛЮ (НА МАТЕРІАЛАХ ХАРКОВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок