Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДМІНІСТРАТИВНІ СТЯГНЕННЯ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

АДМІНІСТРАТИВНІ СТЯГНЕННЯ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНІ СТЯГНЕННЯ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ІМ. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ХОРОЩАК НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 351.086
АДМІНІСТРАТИВНІ СТЯГНЕННЯ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління;
адміністративне право і процес; фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі проблем державного управління та адміністративного права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Авер’янов Вадим Борисович,
завідувач відділу проблем державного управління та адміністративного права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Голосніченко Іван Пантелійович,
завідувач кафедри конституційного та адміністративного права Національного транспортного університету (м. Київ)
кандидат юридичних наук, доцент
Лук’янець Дмитро Миколайович,
завідувач кафедри кримінально-адміністративних дисциплін Української академії банківської справи (м. Суми)
Провідна установа Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра адміністративного права (м. Харків)
Захист відбудеться 16 травня 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці інституту за адресою: 01001,
м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розіслано 16 квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Б. Усенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення ринкових відносин, формування демократичної, соціальної, правової держави, зміна суспільних пріоритетів призводять до необхідності по-новому дослідити усталені правові інститути, які забезпечують належний рівень функціонування правової системи України. Серед них значну роль відіграє один з важливих інститутів адміністративного права –адміністративна відповідальність. Чільне місце у змісті інституту адміністративної відповідальності посідає правове регулювання адміністративних стягнень.
Актуальність проблематики адміністративних стягнень викликана передусім необхідністю підтримки в сфері виконавчої влади режиму законності, умов належного забезпечення в адміністративно-правових відносинах захисту прав та свобод громадян. І хоч адміністративні стягнення є одним з провідних елементів інституту адміністративної відповідальності, проте вони, зазвичай, не досліджувалися як самостійне правове явище. Теоретичні підходи та положення тривалий час не оновлювалися, що не найкращим чином відобразилося на законотворенні.
Окремі аспекти адміністративних стягнень тією чи іншою мірою висвітлювалися в межах адміністративної відповідальності в роботах багатьох українських вчених, зокрема Г.П. Бондаренка, Ю.П. Битяка, С.Т. Гончарука, І.П. Голосніченка, Є.В. Додіна, Л.В. Коваля, А.Т. Комзюка, Д.М. Лук’янця, І.В. Мартьянова, Ю.С. Шемшученка, О.М. Якуби та деяких інших вчених. Проте, навіть у тих випадках, коли питання адміністративних стягнень розглядалися, їх висвітлення найчастіше провадилося лише в межах приписів чинного законодавства, яке на сьогодні не відповідає належною мірою вимогам реформування українського адміністративного права, його гармонізації зі стандартами європейського законодавства.
Наукові дослідження недостатньо спрямовувалися на концептуальне осмислення тенденції правових змін, на нові явища у законотворенні та практиці правозастосування. Так, відсутнє чітке визначення природи фінансових та інших економічних санкцій, не передбачених чинним Кодексом України про адміністративні правопорушення. До того ж, потребує більш ґрунтовного вивчення та дослідження сама сутність адміністративних стягнень, їх характерні особливості, функції, мета застосування, характерні риси та інші загальні та особливі характеристики, за якими вони вирізняються серед широкого кола заходів державного примусу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНІ СТЯГНЕННЯ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок