Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ПОЛІТИЧНОГО ЦЕНТРИЗМУ В ПАРТІЙНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ

СТАНОВЛЕННЯ ПОЛІТИЧНОГО ЦЕНТРИЗМУ В ПАРТІЙНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ПОЛІТИЧНОГО ЦЕНТРИЗМУ В ПАРТІЙНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,51 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І.ВЕРНАДСЬКОГО
БОРОДАЙ АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 329.055.3 (477)
СТАНОВЛЕННЯ ПОЛІТИЧНОГО ЦЕНТРИЗМУ
В ПАРТІЙНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Сімферополь - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті (м. Донецьк)
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Розкішний Анатолій Пантелійович
Донецький національний університет,
професор кафедри політології.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор кафедри філософських і соціальних наук Артюх Павло Ілліч (Севастопольський Національний Технічний Університет);
кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук Горенкін Валерій Анатолійович (Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського МОН України).
Захист дисертації відбудеться 7 вересня 2007 року на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.07 у Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Київська 116-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, просп. Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розісланий „6„ серпня 2007 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради М.В.Ніколко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Бурхливі політичні процеси, що відбуваються в сучасній Україні, висунули на перший план проблему діяльності політичних партій. Це пояснюється цілим комплексом факторів, а саме: формуванням та становленням багатопартійної системи в державі, виборчими кампаніями 1998, 2002 та 2006 років, президентськими виборами 1999 та 2004 років, в яких визначальну роль відіграли політичні партії.
Ґенеза політичних партій в Україні на протязі останніх років об’єктивно привела до розмежування на “лівий та правий” політичні спектри, що призвело до протистояння між цими політичними силами. Разом з тим у політичних партій проявилась тенденція до знаходження консенсусу та погодження між крайніми партійними силами. Саме з цього виникає актуальна проблема становлення політичного центризму, як впливової партійної течії, яка в змозі подолати перешкоди між партійним протистоянням та нехтуванням процесів державотворення. Ця теза проявилась і в законі “Про політичні партії України”, який передбачає створення та функціонування впливових центристських політичних партій.
Хід виборчих кампаній 1994-2006 років, а також гострота політичної боротьби під час розгляду та прийняття нового Закону “Про вибори...” переконливо вказують на актуальність проблеми структуризації політичних сил, генези політичного центризму.
Отже, актуальність теми дослідження обумовлена місцем і роллю політичного центризму в житті сучасного суспільства. Політичний центризм – складова частина партійної системи. Він характеризується сталими зв’язками і відносинами діючих в країнах правлячих і опозиційних партій, які взаємодіють між собою і беруть реальну участь у здійсненні державної влади, активно впливають на прийняття політичних рішень.
Партійний центризм структурує соціальні інтереси і політичні погляди, дає їм можливість виявлятися на місцевому і загальнонаціональному рівнях, організовує суспільно-політичні сили, зокрема виборців, допомагає їм висувати і направляти депутатів у представницькі інстанції.
Можна з впевненістю стверджувати, що питання розвитку політичного центризму стоять в центрі вирішення проблеми переходу від тоталітаризму та авторитаризму до демократії, розбудови держави на демократичних засадах.
Здобутки та недоліки на шляхах генези центризму викликають потребу глибокого аналізу проблеми виникнення і розбудови цього процесу, що також пояснює актуальність дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертацію виконано на кафедрі політології Донецького Національного Університету в рамках теми наукової роботи кафедри „Актуальні проблеми історії України: регіональні аспекти” (державна реєстрація теми 0105U004466).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ПОЛІТИЧНОГО ЦЕНТРИЗМУ В ПАРТІЙНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок