Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН РЕАКЦІЙ ПОСТТРАНСЛЯЦІЙНОЇ МОДИФІКАЦІЇ БІЛКІВ ХРОМАТИНУ ПЕЧІНКИ І ЇХ КОРЕКЦІЯ У ВИВОДКУ ОПРОМІНЕНИХ ЩУРІВ

СТАН РЕАКЦІЙ ПОСТТРАНСЛЯЦІЙНОЇ МОДИФІКАЦІЇ БІЛКІВ ХРОМАТИНУ ПЕЧІНКИ І ЇХ КОРЕКЦІЯ У ВИВОДКУ ОПРОМІНЕНИХ ЩУРІВ

Назва:
СТАН РЕАКЦІЙ ПОСТТРАНСЛЯЦІЙНОЇ МОДИФІКАЦІЇ БІЛКІВ ХРОМАТИНУ ПЕЧІНКИ І ЇХ КОРЕКЦІЯ У ВИВОДКУ ОПРОМІНЕНИХ ЩУРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТІРОН ОКСАНА ІВАНІВНА
УДК 612.357.6-055.6:612.014.482.4:576.315.42
СТАН РЕАКЦІЙ ПОСТТРАНСЛЯЦІЙНОЇ МОДИФІКАЦІЇ
БІЛКІВ ХРОМАТИНУ ПЕЧІНКИ І ЇХ КОРЕКЦІЯ
У ВИВОДКУ ОПРОМІНЕНИХ ЩУРІВ
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
НАПХАНЮК Володимир Клеонтійович,
Одеський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри гістології,
ембріології та цитології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
ГОЖЕНКО Анатолій Іванович,
Одеський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри загальної
та клінічної патологічної фізіології
доктор медичних наук, професор
РОГОВИЙ Юрій Євгенович,
Буковинська державна медична академія
МОЗ України, професор кафедри
патологічної фізіології
Провідна установа: Донецький державний медичний університет
МОЗ України ім. М. Горького,
кафедра патологічної фізіології, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться “ 17 ” _грудня 2003 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 3).
Автореферат розісланий “ 15 ” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к. мед. н., доцент Годован В. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиріччя характеризується значним погіршенням екологічної ситуації, що природно відбивається на здоров’ї населення України та тривалості життя людини (Ткачишин В.С., 2000; Чижик В.В., Бенядь В.П., 1998). Одним з провідних факторів такої ситуації є те, що у середовищі проживання сучасної людини існує багато хімічних сполук, які надходять до її організму з повітрям, водою та їжею в підвищених концентраціях, а інактивація цих сполук відбувається в печінці.
Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до надзвичайної екологічної ситуації, яка поставила перед сучасною медичною наукою принципово нову проблему, суть якої полягає в тому, що значні контингенти населення підпали під дію низько інтенсивного, як зовнішнього, так і інкорпорованого g-опромінення (Омельчук С.Т., 2000; Гераськин С.А., 1995).
Радіаційна медицина сьогодні приділяє значну увагу проблемі наслідків хронічного впливу на людину іонізуючого випромінювання за умов малих доз та інтенсивностей (Бурлакова Е.Б. та співавт., 1999; Мазурик В.К., Михайлов В.Ф., 1999). Дослідженню впливу g-опромінення на морфологічний стан печінки присвячена значна кількість експериментальних та клінічних робіт (Аношина М.Ю. та співавт., 1998; Козлова Н.В., 2001). Експериментально досліджені викликані опроміненням зміни структурних характеристик генома (Обатуров Г.М., 1996); ядерних мікросомальних, мітохондріальних, плазматичних мембран (Эйдус Л.Х., 1999; Котеров А.Н., 2000), клітинна проліферація, процеси, які лежать в основі радіорезистентності/радіочутливості (Рождественский Л.М., 1999). Встановлено, що радіаційні ефекти мають загальну молекулярну основу – пошкодження ДНК та її репарація (Скалацкая С.И., 1995), а в реалізації ушкоджуючої дії g-опромінення значна роль відводиться активізації процесів перекисного окислення ліпідів (Губський Ю.І., 1999; Копильчук Г.П. та співавт., 2002).
На сьогодення в медичній науці достатньо широко дискутуються питання про “критичні” метаболічні процеси, органи та тканини, клітинні структури, які формують первинну реакцію-відповідь на дію будь-якого несприятливого фактору (Кудряшов Ю.Б., 1987). До таких систем, в першу чергу, відносять структури, які відповідають за біосинтез білка та збереження генетичної інформації. Порушення ДНК-білкових взаємодій в хроматині і пов’язані з цим зміни транскрипції у клітинах ураженого організму обумовлюються, як порушенням первинної структури, так і змінами заряду білкової молекули (Осипов А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАН РЕАКЦІЙ ПОСТТРАНСЛЯЦІЙНОЇ МОДИФІКАЦІЇ БІЛКІВ ХРОМАТИНУ ПЕЧІНКИ І ЇХ КОРЕКЦІЯ У ВИВОДКУ ОПРОМІНЕНИХ ЩУРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок