Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МорфоФУНКЦІОНАЛЬНий стан ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА І ПАРЕНХІМИ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ В НОРМІ ТА В УМОВАХ ЗАГАЛЬНОЇ ГЛИБОКОЇ ГІПОТЕРМІЇ

МорфоФУНКЦІОНАЛЬНий стан ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА І ПАРЕНХІМИ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ В НОРМІ ТА В УМОВАХ ЗАГАЛЬНОЇ ГЛИБОКОЇ ГІПОТЕРМІЇ

Назва:
МорфоФУНКЦІОНАЛЬНий стан ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА І ПАРЕНХІМИ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ В НОРМІ ТА В УМОВАХ ЗАГАЛЬНОЇ ГЛИБОКОЇ ГІПОТЕРМІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,24 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ПОПАДИНЕЦЬ Оксана Григорівна
УДК 611.637+572.7+611.161 + 616.-089.583.29
МорфоФУНКЦІОНАЛЬНий стан
ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА
І ПАРЕНХІМИ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ
В НОРМІ ТА В УМОВАХ ЗАГАЛЬНОЇ
ГЛИБОКОЇ ГІПОТЕРМІЇ
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Івано-Франківській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Шутка Богдан Васильович,
Івано-Франківська державна медична
академія, завідувач кафедри анатомії людини
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Черкасов Віктор Гаврилович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця,
професор кафедри нормальної анатомії (м. Київ)
Заслужений працівник народної освіти України,
доктор медичних наук, професор Топка Ельвіра Григорівна,
Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри оперативної хірургії
і топографічної анатомії з клінічним курсом оперативної хірургії (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа:
Луганський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра нормальної анатомії (м. Луганськ)
Захист відбудеться “ 5 ” лютого 2004 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 при Національному медичному університеті ім. О.О.Бого-мольця МОЗ України (01033, м. Київ, проспект Перемоги, 34, морфологічний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “4” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук О.М.Грабовий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема адаптації людини до екстремальних умов зовнішнього середовища є актуальною як із загальнобіологічної, так і з медичної точок зору. Відомо, що наслідки навіть короткочасних стресових впливів, до яких відноситься і переохолодження, можуть проявитися через великий період часу; разом з тим, тривале перебування в некомфортних умовах викликає виражені морфофункціональні зміни у різних органах і тканинах (А.А.Цуцаева, 1991; Л.Е.Этинген, О.Т.Девонаев, Ш.С.Сагдиева, 1990).
У характері і умовах праці також є немало факторів, які впливають на розвиток захво- рювань (С.Кобяков, С.Лучицький, 1994). Так, зокрема, з холодом, впливу якого найчастіше зазнає людина (И.Н.Никишкова, А.Е.Кутиков, 2000), пов’язано ряд професій: водолази, працівники полярних станцій, холодильних установок, моряки при тривалому плаванні в низьких широтах.
Не дивлячись на великі досягнення у вивченні впливу холодового фактора на різні органи (Б.В.Шутка і співавт., 2003; О.В.Саган, 1997; Т.А.Михайлик, Е.Н.Крикун, 1998; А.Ю.Чудаков, 1999; W.W.Curl et al., 1997), проведений нами аналіз джерел наукових публікацій засвідчив, що вивчення морфофункціональних особливостей кровоносних судин, ланок гемомікроциркулятор- ного русла (ГМЦР) і тканинних елементів передміхурової залози під впливом загальної глибокої гіпотермії залишилось поза увагою дослідників. У той же час відомо, що переохолодження віді- грає не останню роль у розвитку захворювань простати (Н.И.Тарасов, С.П.Серeгин, Ю.И.Рыбаков, 1999; Э.К.Арнольди, 1999; Л.Липшульц, 2000; W.Weidner et al., 1994), яка є важливим репро-дуктивним і гормональним органом, у зв’язку з чим її влучно названо “другим серцем чоловіка” (А.К.Усович, О.Д.Мяделец, Ю.В.Крылов, 1998).
Різноманітність і важкість клінічних проявів захворювань передміхурової залози, незадовільні результати лікування, які негативно впливають на такі показники як народжуваність, частота розлучень, розвиток ускладнень (склероз тканини простати, порушення уродинаміки, розлади психіки (астенодепресивний, іпохондричний синдроми)), вимагають глибоких знань про будову і функцію простати як в нормальних умовах, так і при дії несприятливих факторів зовніш- нього середовища, зокрема, холодового.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МорфоФУНКЦІОНАЛЬНий стан ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА І ПАРЕНХІМИ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ В НОРМІ ТА В УМОВАХ ЗАГАЛЬНОЇ ГЛИБОКОЇ ГІПОТЕРМІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок