Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЛІФТОВИХ КОЛОН СВЕРДЛОВИН ПІДЗЕМНИХ СХОВИЩ ГАЗУ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЛІФТОВИХ КОЛОН СВЕРДЛОВИН ПІДЗЕМНИХ СХОВИЩ ГАЗУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЛІФТОВИХ КОЛОН СВЕРДЛОВИН ПІДЗЕМНИХ СХОВИЩ ГАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Різноманітні обстеження магістральних трубопроводів (МТ) виявили, що
термін їх безпечної експлуатації значною мірою залежить від корозійно
ї тривкості основного металу та міцності зварних з’єднань [1,2]


Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
Савула Степан Федорович
УДК 622.691.2:622.279.5
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
ЛІФТОВИХ КОЛОН СВЕРДЛОВИН
ПІДЗЕМНИХ СХОВИЩ ГАЗУ
05.15.13 – нафтогазопроводи, бази та сховища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Харченко Євген Валентинович,
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України, м. Львів,
завідувач кафедри “Опір матеріалів”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Тимків Дмитро Федорович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
Міністерства освіти і науки України, м. Івано-Франківськ,
завідувач кафедри “Інформатика”;
кандидат технічних наук
Говдяк Роман Михайлович,
Відкрите акціонерне товариство
“Український інститут по проектуванню об’єктів газової промисловості” (Укргазпроект), м. Київ,
голова правління.
Провідна установа: Відкрите акціонерне товариство “Інжинірінгово-виробниче підприємство “Всеукраїнський науковий і проектний інститут транспорту газу” (ВНІПІтрансгаз) ”, м. Київ.
Захист відбудеться “ 11 травня 2007 р. о 11 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.04 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою: 76019, Україна, Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий 10 ------ березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Корнута О. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для забезпечення ефективної роботи газотранспортної системи України необхідним є надійне функціонування усіх її складових, зокрема, магістральних газопроводів, підземних сховищ газу, газорозподільних станцій. Надійність обладнання свердловин підземних сховищ газу має особливе значення, оскільки ремонтно-профілактичні роботи, пов’язані з відмовами цього обладнання, потребують великих матеріальних затрат. У деяких випадках вихід з ладу обладнання свердловин може призводити до аварій з важкими наслідками.
Технологічні процеси нагнітання газу в підземне сховище та процеси відбору газу супроводжуються інтенсивними вібраціями ліфтових колон (колон насосно-компресорних труб). Збурення динамічних явищ виникає внаслідок дії на нижню частину колони струменів газу, який перебуває у турбулентному русі. Це нерідко призводить до самовільного відгвинчування нижніх насосно-компресорних труб, внаслідок чого погіршується захист обсадної колони від абразивного зношування, порушується режим роботи свердловини. Відгвинчені труби внаслідок падіння на дно свердловини виходять з ладу.
Надійна робота свердловин підземних сховищ газу є можливою лише за умови забезпечення працездатності ліфтових колон. Розв’язання цього важливого завдання потребує зниження рівнів вібрацій насосно-компресорних труб із застосуванням засобів віброізоляції та обґрунтованого добору моментів згвин-чування з’єднань на основі докладного аналізу напружено-деформівного стану труб і з’єднувальних муфт.
Отже, підвищення ефективності експлуатації ліфтових колон свердловин підземних сховищ газу становить важливу науково-практичну проблему. Теоретичні й експериментальні дослідження, направлені на розв’язання цієї проблеми, є актуальними і перспективними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження виконували в рамках програми “Нафта і газ України до 2010 року”, регіональної програми “Визначення залишкового ресурсу конструкцій, споруд і машин тривалої експлуатації та розробка заходів щодо підвищення терміну їх безаварійної роботи” на 2001–2005 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЛІФТОВИХ КОЛОН СВЕРДЛОВИН ПІДЗЕМНИХ СХОВИЩ ГАЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок