Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН З ПРИРОДНИМ ВУГІЛЛЯМ В ПРОЦЕСАХ ЙОГО ВИДОБУТКУ І ПЕРЕРОБКИ

ВЗАЄМОДІЯ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН З ПРИРОДНИМ ВУГІЛЛЯМ В ПРОЦЕСАХ ЙОГО ВИДОБУТКУ І ПЕРЕРОБКИ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН З ПРИРОДНИМ ВУГІЛЛЯМ В ПРОЦЕСАХ ЙОГО ВИДОБУТКУ І ПЕРЕРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОКОЛОЇДНОЇ ХІМІЇ
ім. Ф.Д.ОВЧАРЕНКА
ПОНОМАРЬОВА ІРИНА БОРИСІВНА
УДК 544.723:661.185:544.77.051
ВЗАЄМОДІЯ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН З ПРИРОДНИМ ВУГІЛЛЯМ В ПРОЦЕСАХ ЙОГО ВИДОБУТКУ І ПЕРЕРОБКИ
Спеціальність 02. 00. 11 – колоїдна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті
ім. М. Горького
Науковий керівник: академік НАН України, доктор хімічних наук, професор
Овчаренко Федір Данилович,
кандидат хімічних наук, доцент
Шараніна Людмила Георгіївна,
Донецький національній університет,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор, академік ІА України
Манк Валерій Веніамінович,
Український державний університет харчових технологій,
завідуючий кафедрою фізичної хімії
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Паховчишин Степан Васильович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут колоїдної хімії та хімії води
ім. А.В. Думанського НАН України, м. Київ,
відділ адсорбції і адсорбційної технології очистки води.
Захист відбудеться ”_30_” __квітня_ 2002 р. о _12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.209.01 при Інституті біоколоїдної хімії ім.Ф.Д.Овчаренка НАН України за адресою: 03142, Київ, бульвар Академіка Вернадського, 42, к. _132__.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоколоїдної хімії ім.Ф.Д.Овчаренка НАН України
Автореферат розісланий ”26 ”_березня_ 2002 року
ВТО Вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор хімічних наук
Перцов М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фундаментальні розробки в галузі технології видобутку і переробки вугілля мають вирішальне значення при визначенні цілей і задач реформування економічних відносин на рівні промислових регіонів України. Вугілля є єдиним енергоносієм, розвідані запаси якого можуть забезпечити потреби енергетики і промисловості в найближчі 300 років.
Високий рівень економічного потенціалу вугільної промисловості визначається, у першу чергу, фундаментальними і прикладними працями в галузі створення перспективних способів видобування та переробки вугілля.
У звязку з цим актуальними є дослідження, розробка і впровадження нових поверхнево-активних речовин (ПАР), які використовуються у вугільних технологіях, зокрема реагентів для флотаційного збагачення вугілля, засобів для пилопригнічення, одержання сорбентів на основі вугілля. В свою чергу створення нових ПАР вимагає детального вивчення поверхневих властивостей вугілля та вугільних дисперсій, процесів змочування та адсорбції, вологовбирання. При цьому колоїдно-хімічні дослідження, є пріоритетними. У флотаційному збагаченні вугілля, пилопригніченні важливу роль відіграє взаємодія вугільних дисперсій з реагентами різної природи, що обумовлює гідрофобізацію чи гідрофілізацію поверхні вуглецьвмісних речовин.
Актуальність вивчення взаємодії ПАР з вугіллям визначається і тим, що, з одного боку, сьогодні до паливно-енергетичного балансу країни залучається раніше не використовуване низькосортне вугілля, а, з іншого, синтезовано ряд нових ПАР, взаємодія яких з вугіллям не вивчена.
Особлива роль фізико-хімічної взаємодії на границі межі фаз “вугілля – рідина (розчин)” належить будові адсорбційних шарів, їх якісним і кількісним характеристикам. Це є важливим для розуміння механізму взаємодії вугілля різних стадій метаморфізму з органічними і неорганічними сполуками, що має місце при флотації, зволожуванні, пилопригніченні та інших процесах видобутку і переробки твердого палива, у яких першою стадією є змочування й адсорбція. Глибоке вивчення цих колоїдно-хімічних процесів, які відбуваються в системі вугілля – рідина (розчин), дозволить не тільки удосконалювати технологічні процеси, але і управляти ними.
Робота виконувалась у Донецькому державному медичному університеті ім. М.Горького в рамках виконання тем № 48 “Розробка нових ПАР”, № 52/8 “Розвиток та використання колоїдно-хімічних методів при рішенні технологічних проблем народного господарства з використанням продуктів вуглехімічного синтезу”, 98-1вв/8 “Комплексна безвідходна переробка вугілля для одержання нових продуктів з цінними властивостями”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН З ПРИРОДНИМ ВУГІЛЛЯМ В ПРОЦЕСАХ ЙОГО ВИДОБУТКУ І ПЕРЕРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок