Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРАЄЗНАВЧО-ПОШУКОВА РОБОТА УЧНІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ УКРАЇНИ (1950 – 2000 р.р.)

КРАЄЗНАВЧО-ПОШУКОВА РОБОТА УЧНІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ УКРАЇНИ (1950 – 2000 р.р.)

Назва:
КРАЄЗНАВЧО-ПОШУКОВА РОБОТА УЧНІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ УКРАЇНИ (1950 – 2000 р.р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України
СОЛОВЕЙ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 37.01 (477)
КРАЄЗНАВЧО-ПОШУКОВА РОБОТА УЧНІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ УКРАЇНИ (1950 – 2000 р.р.)
Спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка і історія педагогіки
АВТРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Київ – 2000
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник
Офіційні опоненти
- кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Пустовіт Григорій Петрович, вчений секретар Відділення теорії та історії педагогіки АПН України.
- доктор педагогічних наук, професор Пометун Олена Іванівна, Київський інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України, професор кафедри правової і соціальної педагогіки;
- кандидат педагогічних наук Самоплавська Тетяна Олександрівна, Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник лабораторії історії педагогіки.
Прикарпатський університет ім.В.Стефаника, кафедра історії педагогіки та українознавства. Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Провідна установа
Захист відбудеться “24" листопада 2000р. 014год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м.Київ, вул. Артема, 52/ДАртема, 52 /Д).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, М.Київ, вул. Артема, 52 / Д).
Автореферат розісланий " 17" жовтня 2000 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради ради.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Законом України "Про освіту", Державною національною програмою "Освіта" (Україна XXI століття), Концепцією виховання у національній системі освіти визначено стратегічні завдання загальноосвітньої школи у сучасному українському суспільстві І вихованні підростаючого покоління, формуванні у нього світоглядних переконань, високої моралі, духовності І культури.
Значний потенціал для досягнення цих завдань закладений у педагогічній спадщині та історії освіти України.
Разом з тим доводиться констатувати, що не всі її періоди і педагогічні явища достатньо вивчені. Серед них і краєзнавчо-пошукова робота учнів загальноосвітніх шкіл.
У різні роки на позитивне значення краєзнавства у вихованні дітей вказували українські вчені і педагоги К.Д.Ушинський, О.В.Духнович, С.Ф. Русова, Г.Г.Ващенко, С.Л.Рудницький, В.О.Геринович, П.А.Тутковський, А.С.Макаренко та інші.
Виключно важливу роль найближчого оточення у формуванні духовності, громадянських переконань і патріотичних почуттів, високої культури і моралі, неодноразово підкреслював В.О.Сухомлинський. Природа, мова, історія рідного краю — це ті джерела, з яких, на його думку, живиться могутнє почуття любові до Батьківщини.
Окремі аспекти краєзпавчо-пошукової роботи школярів були предметом спеціальних досліджень українських педагогів. У 60-х роках Ї.Т.Прус науково обгрунтував умови формування засобами шкільного краєзнавства такої важливої риси громадянина як патріотизм; С.Д.Бабишин розкрив роль краєзнавчо-пошукової роботи у підготовці учнів до праці, свідомого вибору професії; Є.А.Пасічник дослідив організаційно-педагогічні засади літературного краєзнавства, а П.А.Бурдейний — проблеми формування моральних відносин старшокласників у процесі краєзнавчо-пошукової роботи.
Використовуючи теорію формування пізнавальних інтересів, у 70-х роках, А.І.Хоптяр дослідив шляхи формування пізнавальної самостійності школярів у процесі дослідження рідного краю.
Наприкінці 80-х років М.Б.Дуденко проаналізував вплив творчої роботи в процесі вивчення природи рідного краю на формування духовних якостей особистості.
Педагогічні основи шкільного краєзнавства, методичні рекомендації щодо організації пошукової роботи та використання краєзнавчих матеріалів у процесі вивчення географії та історії впродовж досліджуваного періоду обгрунтовані М.П.Откаленком та М.М.Лисенком, а науково-методичні засади туристсько-краєзнавчої роботи - М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КРАЄЗНАВЧО-ПОШУКОВА РОБОТА УЧНІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКОЛАХ УКРАЇНИ (1950 – 2000 р.р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок