Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Побудова гіперповерхонь та розпізнавання образів з застосуванням нейронних мереж

Побудова гіперповерхонь та розпізнавання образів з застосуванням нейронних мереж

Назва:
Побудова гіперповерхонь та розпізнавання образів з застосуванням нейронних мереж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,38 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Київський національний університет
Будівництва і архітектури
 
Курцев Олег Володимирович
УДК 515. 2
Побудова гіперповерхонь та розпізнавання образів
з застосуванням нейронних мереж
Спеціальність: 05. 01. 01 – Прикладна геометрія, інженерна графіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури
(КНУБА) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сазонов Костянтин Олександрович,
Київський національний університет технологій і дизайну,
завідувач кафедри дизайну
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Корчинський Володимир Михайлович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри автоматизації проектування.
- кандидат технічних наук, доцент Несвідомін Віктор Миколайович, Національний аграрний університет України, доцент кафедри нарисної геометрії та машинобудівного креслення.
Провідна установа: Національний технічний університет України (КПІ) Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 04.12.2002 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.056.06 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою 03037, Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31
Автореферат розісланий 01.11.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Плоский В. О.
Загальна характеристика роботи
Геометричне моделювання в рамках прикладної геометрії є основою більшості методів, інструментальних засобів та алгоритмів розв'язання задач в різноманітних галузях діяльності людини. Кінцева мета геометричного моделювання, - геометрична модель, в сучасній геометрії може відповідати не тільки геометричним об'єктам, вона також може відповідати процесам і явищам, що відбуваються в економіці, суспільстві, природі і т.д., тобто може торкатися не тільки геометричної форми. Дозволяючи абстрагуватися від сутності, що моделюється, геометрична модель в комп'ютерній реалізації складає основу подальшого її вивчення з застосуванням методів аналітичної, нарисної, проективної, диференціальної геометрії, теорії кривих ліній і поверхонь та ін.
Задача побудови гіперповерхонь на основі опорних точок і задача розпізнавання образів розглянуті в цій роботі завдяки спільній постановці як задач апроксимації в просторах довільної розмірності. У якості апроксимуючого апарата обрані нейронні мережі.
Актуальність теми. Геометричне моделювання з використанням сучасної обчислювальної техніки створює основу для автоматизації процесу моделювання. У сукупності з методами комп'ютерної графіки геометрична модель отримує наочність, що робить геометричне моделювання в комп'ютерній реалізації найбільш привабливим для користувачів, які не володіють досконально прикладною галуззю і застосовуваним математичним апаратом.
При побудові геометричної моделі за допомогою методів апроксимації у випадку просторів високих розмірностей виникає потреба в апроксимуючому апараті, що припускає єдину реалізацію у випадку просторів довільних розмірностей. В дисертації в якості такого апарата обрані нейронні мережі.
Друга задача, розглянута в роботі - розпізнавання образів і навчання розпізнаванню образів. Навчання розпізнаванню образів є основною задачею штучного інтелекту, розпізнавання зорових образів є також однією з важливих задач комп'ютерної графіки. Протягом останніх сорока років інтерес до проблем розпізнавання образів не зменшується. Існує множина задач розпізнавання і також множина задач, які зводяться до задачі розпізнавання. Вона, у загальному випадку, є проблемою, або, іншими словами, розв'язана тільки в деяких окремих випадках. При застосуванні нейронних мереж для розв'язання задач розпізнавання зорових образів та підвищення якості розпізнавання є потреба в розробці методів попередньої обробки зображень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Побудова гіперповерхонь та розпізнавання образів з застосуванням нейронних мереж

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок