Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ МОТИВАЦІЙНОЇ СФЕРИ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНІВ В ПЕРІОД ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ

ТРАНСФОРМАЦІЯ МОТИВАЦІЙНОЇ СФЕРИ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНІВ В ПЕРІОД ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ МОТИВАЦІЙНОЇ СФЕРИ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНІВ В ПЕРІОД ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім.Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ПЛЮЩ Олександр Миколайович
УДК 796.015.1:372.8(04)
ТРАНСФОРМАЦІЯ МОТИВАЦІЙНОЇ СФЕРИ
КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНІВ
В ПЕРІОД ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ
Спеціальність 19.00.01 -
загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 1999
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті фізичного виховання і спорту України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор ЛОЖКІН Георгій
Володимирович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, кафедра психології і педагогіки, завідувач.
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор МОЛЯКО Валентин Олексійович, Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології творчості, завідувач.
кандидат психологічних наук ГРАБСЬКА Ірина Адамівна, Національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра психодіагностики і медичної психології, доцент.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, лабораторія психології профорієнтації, Київ.
Захист дисертації відбудеться ’’ 23 ’’ ___лютого__ 1999 року об ___11__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.11 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 252033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Автореферат розісланий ’’ 20 ’’ ___січня____ 1999 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат психологічних наук Алексєєва М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз сучасних тенденцій розвитку суспільства дозволяє зробити висновок про зростання ролі людського чинника в науково-технічному прогресі, у соціальних процесах. Особливого значення набувають особистісні та соціально-психологічні детермінанти регуляції діяльності та поведінки реальних людей як суб’єктів життєдіяльности. Парадоксальним чином криза суспільства та його атомізація мобілізують системність, цілісність індивідів в плані їх індивідуальної свідомості та активності. Вивчення топології мотиваційної системи суб’єктів у її змінах дозволяє виділити моменти, пов’язані із зародженням та поступовим розвитком ідеальних, іманетних способів регуляції та управління взаємодією утворень, що складають її структуру.
Трудова діяльність сьогодні не може розглядатися поза особистістю працівника, без визначення її місця в ієрархії його життєвих цінностей, та місця позиції суб’єкта цієї діяльності у репертуарі соціальних та професійних ролей. Особливої актуальності набувають такі питання, як ставлення до праці, місце професійної діяльності в структурі життєвих цінностей особистості, стратегія поведінки людини, основи вибору життєвого шляху молоддю, тощо. Успішність професійної діяльності залежить від якості професійної підготовки, яка, перш за все, пов’язана з особистісними характеристиками осіб, які навчаються даній спеціальності. Основним принципом політики в галузі вищої освіти в даний час стає перегляд критеріїв прийому не стільки на основі іспитів, скільки на основі аналізу спонукальних мотивів та професійних інтересів вступників, коли оцінка досягнень базується не на результатах іспитів, а на вивченні їх діяльності на протязі певного періоду.
Професійне становлення пов’язане з характером стрижневих властивостей особистості, що включають й особливості професійного самовизначення. Перетоворення життя індивіда на предмет його свідомої творчої діяльності підкреслює особливе значення суб’єктивних передумов його життєтворчості. В реальній практиці підготовки фахівців в галузі фізичного виховання та спорту рівень суб’єктивних передумов оволодіння професійною діяльністю зводиться до розвитку та формування навичок і вмінь, потрібних для різних видів діяльності. В процесі їх освіти необхідною є переорієнтація з вирішення завдань навчання, а точніше тренувальної спрямованості занять, на завдання формування культури особистості майбутнього спортивного педагога.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ МОТИВАЦІЙНОЇ СФЕРИ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНІВ В ПЕРІОД ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок