Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖІМІВ РОБОТИ ГАЗОПЕРЕКАЧУВАЛЬНИХ АГРЕГАТІВ НА ОСНОВІ ЇХ ФАКТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖІМІВ РОБОТИ ГАЗОПЕРЕКАЧУВАЛЬНИХ АГРЕГАТІВ НА ОСНОВІ ЇХ ФАКТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖІМІВ РОБОТИ ГАЗОПЕРЕКАЧУВАЛЬНИХ АГРЕГАТІВ НА ОСНОВІ ЇХ ФАКТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А.М. ПІДГОРНОГО
Прищепо Олександр Олексійович
УДК 681.3.06+681.518.54:621.51
УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖІМІВ РОБОТИ ГАЗОПЕРЕКАЧУВАЛЬНИХ АГРЕГАТІВ НА ОСНОВІ ЇХ ФАКТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
Спеціальність 05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України
Науковий керівник: доктор технічних наук
старший науковий співробітник
Шубенко Олександр Леонідович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Маляренко Віталій Андрійович,
Харківська державна академія
міського господарства
професор кафедри “Теплохолодопостачання”
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник,
Меньшикова Олена Дмитрієвна,
Національний технічний Університет “ХПІ”
доцент кафедри “Парогенераторобудування”.
Провідна установа: Національний технічний Університет “КПІ”
Теплоенергетичний факультет, м. Київ
Захист відбудеться “ 14 ” березня 2002 р., о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.02 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “ 12 ” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.Е. Ковальський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Обладнання компресорних станцій (КС) магістральних газопроводів України в даний момент наближається до стадії вироблення встановленого ресурсу. Це визначає зростання споживання газу на власні потреби до 4,5-5 млрд.м3 у рік, що складає 2,5-3,5 % від загального обсягу транспортування газу. Отже, загострюється проблема визначення фактичних характеристик обладнання КС, що відповідають реальному функціональному стану, з метою підвищення ефективності експлуатації.
Актуальність теми. Серед усього різноманіття питань, які виникали в процесі рішення цієї проблеми, велика роль приділяється створенню розрахункових моделей різних елементів комплексу відцентровий нагнітач (ВЦН) – газотурбінна установка (ГТУ) – компресорна станція – магістральний газопровід.
Розроблювані розрахункові моделі й алгоритми їх реалізації повинні відповідати ряду вимог, з яких однією з найбільш важливих є адекватний опис розрахунковою моделлю функціонального поводження елемента системи у всім різноманітті її станів, що мають місце в умовах реальної експлуатації. Зазначена умова найбільш ефективно реалізується в тих розрахункових моделях і алгоритмах, які для створення математичної моделі об'єкта спираються на використання фізичних закономірностей і особливостей робочих процесів, що протікають у системі транспорту газу.
Найважливішим елементом такої системи є ВЦН, від параметрів і показників, що характеризують фактичний технічний стан якого, істотно залежать витрати на компримування газу нагнітачем газоперекачувального агрегату (ГПА). Базовою задачею при цьому є ідентифікація технічного стану ВЦН і визначення його фактичних характеристик за допомогою газодинамічного розрахунку ВЦН, що дозволяє враховувати зв'язок параметрів потоку газу з конструктивними характеристиками проточної частини.
Запропонований у даній роботі підхід до визначення фактичних параметрів нагнітача, що грунтується на комбінованому використанні газодинамічного розрахунку проточної частини й експериментальних даних, якими є універсальна чи зведена характеристика, дозволяє з високим ступенем вірогідності визначити фактичні параметри нагнітача. Ця обставина, відсутність у літературі подібних підходів до визначення фактичних характеристик ВЦН, а також можливості рішення задач оптимізації режимів експлуатації ГПА, що виникають при цьому, зумовлюють актуальність обраної теми дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖІМІВ РОБОТИ ГАЗОПЕРЕКАЧУВАЛЬНИХ АГРЕГАТІВ НА ОСНОВІ ЇХ ФАКТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок