Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПЦІЯ КУЛЬТУРНОЇ АДАПТАЦІЇ В СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІЙ СПАДЩИНІ ДЖОНА ДЬЮЇ

КОНЦЕПЦІЯ КУЛЬТУРНОЇ АДАПТАЦІЇ В СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІЙ СПАДЩИНІ ДЖОНА ДЬЮЇ

Назва:
КОНЦЕПЦІЯ КУЛЬТУРНОЇ АДАПТАЦІЇ В СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІЙ СПАДЩИНІ ДЖОНА ДЬЮЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,22 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
УДК 130.2(73)
ПІШВАНОВА Валерія Олегівна
КОНЦЕПЦІЯ КУЛЬТУРНОЇ АДАПТАЦІЇ
В СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІЙ СПАДЩИНІ ДЖОНА ДЬЮЇ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університету
культури і мистецтв
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Карпова Людмила Олександрівна,
Київський національний університет культури і мистецтв,
завідувач кафедри теорії та історії культури
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Надольний Іван Федотович,
Українська академія державного управління
при Президентові України,
професор кафедри філософії і методології
державного управління
 
кандидат філософських наук, доцент
Бойченко Михайло Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри філософії
 
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України
Захист відбудеться „_24__” квітня 2003 р. о _14-00_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014 м.Київ, вул.Бастіонна, 9, зал засідань
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014 м.Київ, вул.Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий „__22___” березня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С.Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема культурної адаптації людей, насамперед молоді, до процесів становлення якісно нового соціуму ХХІ століття є одним із актуалітетів сучасної суспільствознавчої науки. Особливого значення вона набуває в умовах “перехідного суспільства”, коли цілеспрямоване формування здатності людини протистояти життєвим труднощам, належно себе поводити, зокрема, у „ринковій” практиці суспільних стосунків, перетворюється на обов’язкову потребу її існування. Основу такої свідомої адаптивної поведінки визначає здатність індивіда адекватно оцінювати соціальні реалії, з одного боку, а з іншого – вміння зробити вірний вибір дій, які були б спроможні забезпечити „життєвий успіх”, в тому числі за умов існування несприятливої для людини ситуації.
Зазначена обставина зумовлює актуалізацію проблематики прагматизму з його акцентами на пріоритет успіху, цінностей „життєвого світу” індивіда, вимогою раціонального осмислення і вибору способу поведінки. Цілком природно, що у зв’язку з цим спостерігається посилення уваги до тих соціальних філософів - теоретиків прагматизму, які насамперед опікувалися проблемами освіти і виховання молоді, їхньої адаптації до нових соціально-економічних умов. Серед таких авторитетів провідне місце належить Джону Дьюї (1859-1952), роботи якого в галузі соціальної філософії, освітньої і виховної практики справили великий вплив на світову соціально-філософську думку і багато в чому зумовили принципи організації як нової американської школи, так і освітньо-виховного процесу в багатьох європейських країнах.
Концепція прагматизму переживає в наш час „чергове народження”, збагачуючись аксіологічними вимогами і позбавляючись тих вад, які були притаманні її первісній формі. Соціальна філософська література другої половини ХХ – початку ХХІ століття демонструє справжній спалах неопрагматистських ідей („Відродження прагматизму” – Р.Бернстайн), серед яких особливо вирізняється ідея „гуманістичного прагматизму”.
Традиції класичного прагматизму в наш час продовжують і творчо розвивають такі сучасні провідні американські філософи, як Д.Девідсон, У.Куайн, Х.Патнем, Р.Рорті, У.Селларс. При цьому особливу увагу сучасних прихильників філософії прагматизму в різних країнах, в тому числі в Україні, привертають дидактичні сюжети „філософії успіху”.
Стан наукового опрацювання проблеми. Характерна особливість сучасної філософської думки – посилення уваги до соціальної тематики: “соціальна культура”, “соціальне пізнання”, “соціальна держава”, “соціальна етика”, “соціальна робота” тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОНЦЕПЦІЯ КУЛЬТУРНОЇ АДАПТАЦІЇ В СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІЙ СПАДЩИНІ ДЖОНА ДЬЮЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок