Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ДИРЕКТОРІЇ УНР (1918 1920 рр.)

ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ДИРЕКТОРІЇ УНР (1918 1920 рр.)

Назва:
ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ДИРЕКТОРІЇ УНР (1918 1920 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,32 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Яцюк Микола Володимирович
УДК 355.02:321.728 (477) “1918/1920” |
ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
ДИРЕКТОРІЇ УНР (1918 1920 рр.)
Спеціальність 07.00.01 історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | кандидат історичних наук, доцент
СЕМЕНЕНКО ВАЛЕРІЙ ІВАНОВИЧ,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри українознавства | Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, старший науковий співробітник
ВЕРСТЮК ВЛАДИСЛАВ ФЕДОРОВИЧ,
Інститут історії України НАН України (м. Київ),
завідувач відділу української революції |
кандидат історичних наук, доцент
ЛОГВИНЕНКО ІГОР АЛЬБЕРТОВИЧ,
Університет внутрішніх справ (м. Харків),
доцент кафедри українознавства | Провідна установа - | Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра новітньої історії України,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ |
Захист відбудеться “27” грудня 2000 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія ІV-65).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий“ | 27 | листопада | 2000 р. |
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Пугач Є.П. |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Національно-визвольні змагання українського народу 1917-1920 років посідають чільне місце в історії України. Доба Директорії УНР була третьою спробою утворити незалежну державу під час бурхливих і трагічних подій зазначеного періоду. Ретельне вивчення і осмислення всього позитивного і негативного досвіду, як, втім, і попередніх спроб державотворення, допоможе застрахувати українське суспільство від небажаних, навіть згубних помилок на сучасному етапі його існування.
Період Директорії УНР насичений важливими подіями, вирішальними для подальшої долі України. Він наочно показує, що здійснення важких кроків державотворення в умовах війни завжди призводить до викривлення і деформації попередніх планів та ідей. В умовах перманентної зовнішньої агресії проти України Директорія розвязувала досить важливе питання, повязане з геополітичним місцем України. Тому вкрай необхідним для Директорії було вироблення оптимального військово-політичного курсу, який забезпечив би як розвиток надбань української революції, так і незалежність УНР.
Досвід військово-політичної діяльності Директорії УНР - корисний історичний матеріал з огляду ще й на те, що сучасна Україна, як і друга УНР, шукає своє місце в геополітичній системі інтересів, виробляє свої схеми і підходи до розвязання специфічних, притаманних тільки їй питань. Історичний досвід Директорії УНР дає ключ до розуміння глибинних суспільно-політичних, етно-культурних, економічних, комунікативних процесів, що відбуваються зараз в нашій державі та довкола неї. Сучасна Україна, як і друга УНР, прагне назавжди закріпити свою державність, територіальну цілісність, увійти рівноправним членом у демократичне лоно розвинутих світових держав.
Під військово-політичною діяльністю Директорії УНР слід розуміти низку заходів, спрямованих на забезпечення життєздатності держави в умовах перманентної війни. До військово-політичної діяльності відносять не лише військові, а й дипломатичні, державотворчі, економічні та інші кроки керівництва країни. Протягом певного часу військово-політичний курс Директорії зазнавав змін і коригувався в залежності від конкретно-історичної ситуації як в самій УНР, так і довкола неї.
Предметом дослідження обрано процес формування військово-політичного курсу Директорії, еволюцію його основних напрямків, військово-політичні аспекти реформування Збройних Сил України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ДИРЕКТОРІЇ УНР (1918 1920 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок