Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ГАЛИЧИНИ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: СОЦІАЛЬНО-ПРОФЕСІЙНИЙ АСПЕКТ

УКРАЇНСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ГАЛИЧИНИ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: СОЦІАЛЬНО-ПРОФЕСІЙНИЙ АСПЕКТ

Назва:
УКРАЇНСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ГАЛИЧИНИ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: СОЦІАЛЬНО-ПРОФЕСІЙНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,20 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Мисак
Наталія Федорівна
УДК 94-058.237 (=161.2) (477.83/.86) “ХVІІІ–ХІХ”
УКРАЇНСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ГАЛИЧИНИ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.:
СОЦІАЛЬНО-ПРОФЕСІЙНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Кондратюк Костянтин Костянтинович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри новітньої історії України
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Малик Ярослав Йосипович, Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, завідувач кафедри європейської інтеграції та права
кандидат історичних наук, доцент
Футала Василь Петрович,
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри історії України
Провідна установа: | Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Захист відбудеться “31” січня 2006 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського націо-нального університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “28” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Новий етап розвитку історичної науки, що розпочався після проголошення незалежної Української держави, позначився докорінним переосмисленням історичних концепцій, які поступово втрачали ідеологічне забарвлення, позбавленням певних стереотипів, новою інтерпре-тацією історичних фактів, дослідженням замовчуваних або маловідомих по-дій минулого, вивченням життя і діяльності осіб, які брали участь в україн-ському національному русі і боротьбі за соборну Україну, а тому протягом тривалого часу таврувалися як вороги радянського режиму. Незважаючи на таку зміну пріоритетів, у сучасній українській історіографії ще існує низка актуальних проблем, що потребують усестороннього комплексного дослід-ження. В останні роки спостерігається підвищення інтересу науковців до соціальної тематики і, зокрема, історії інтелігенції. Посилення уваги до вивчення цієї соціальної групи зумовлене, насамперед, її специфічною роллю в житті суспільства.
Проблема української інтелігенції надзвичайно важлива в процесі дослідження історії Галичини та й узагалі всіх українських земель кінця ХІХ – початку ХХ ст. Адже ця соціальна група відіграла чи не найважливішу роль в економічному, політичному та духовному житті суспільства, а також в процесі формування модерної української нації. Вона була носієм національної ідеї, пропагувала її серед широких верств населення, а на початку ХХ ст. стала політичним провідником народу в боротьбі за побудову національної держави.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках наукової теми “Західні землі України у ХІХ–ХХ століттях: політичний і соціально-економічний аспекти”, яка виконується кафедрою новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка.
Об’єкт дослідження – українська світська інтелігенція Галичини наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. Таке трактування об’єкта зумовлене кількома чинниками. З другої половини ХІХ ст., а точніше з 1880-х рр., духовенство поступово втрачає монополію на визначення світоглядних, національних і політичних орієнтирів українського суспільства. Керівництво національним рухом перебирає на себе нова світська інтелігенція, яка хоча й була менш чисельною за духовенство, зате значно активнішою та ініціативнішою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ГАЛИЧИНИ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: СОЦІАЛЬНО-ПРОФЕСІЙНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок