Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДУ ПІДВИЩЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ІНДИФЕРЕНТНОСТІ ЗНІМНИХ ПЛАСТИНКОВИХ ПРОТЕЗІВ

КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДУ ПІДВИЩЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ІНДИФЕРЕНТНОСТІ ЗНІМНИХ ПЛАСТИНКОВИХ ПРОТЕЗІВ

Назва:
КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДУ ПІДВИЩЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ІНДИФЕРЕНТНОСТІ ЗНІМНИХ ПЛАСТИНКОВИХ ПРОТЕЗІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,71 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
ЖУКОВ Костянтин Вікторович
УДК 616.314-77:615.451
КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДУ
ПІДВИЩЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ІНДИФЕРЕНТНОСТІ ЗНІМНИХ
ПЛАСТИНКОВИХ ПРОТЕЗІВ
14.01.22 - стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (ректор – доктор медичних наук, професор Хвісюк М.І.).
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Гризодуб Василь
Іванович, Харківська медична академія післядипломної
освіти, завідувач кафедри ортопедичної стоматології та
ортодонтії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, доцент Нідзельський Михайло Якович, Українська медична стоматологічна академія, завідувач кафедри удосконалення лікарів-стоматологів ортопедів та ортодонтів;
доктор медичних наук, професор Сисоєв Микола Петрович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського, завідувач кафедри стоматології факультету підвищення освіти.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра ортопедичної стоматології
Захист відбудеться "28" березня 2001 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці академії за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий "26" лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к. мед. н., доцент Петрушанко Т.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших соціальних задач є охорона і зміцнення здоров'я людей. У сучасному світі спостерігається тенденція старіння населення, що збільшує загальний ріст захворюваності. Це положення повною мірою відноситься і до погіршення стану стоматологічного статусу населення, що, у свою чергу, приводить до росту числа пацієнтів, які мають дефекти зубних рядів і потребують протезування знімними протезами (Э. Ленц, ; В.А. Лабунец, 1999).
Внаслідок недостатньої біологічної індиферентності акрилових знімних пластинкових протезів на фоні їхнього широкого застосування спостерігається значна кількість ускладнень з боку тканин протезного ложа й організму в цілому (А.В. Павленко, 1989; М.М. Рожко, 1993; Н.П. Сисоев, 1994; С.И. Жадько, 1996). При цьому мають місце функціональні і морфологічні зміни слизової оболонки порожнини рота. Порушується терморегуляція тканин протезного ложа, змінюється склад мікрофлори порожнини рота у бік переваги патогенних мікроорганізмів (С.Е. Желудев, 1990; П.І. Данилов, 1991; С.И. Козицина, 1991; Т.А. Палков, 2000).
У зв'язку з чисельністю етіологічних чинників, що викликають такі реакції на акрилати, і з недостатнім рівнем знань цього явища виник термін “несприйняття до акрилових пластмас” (Л.Д. Гожая, 1988, С.И. Козицина, 1991), але більшість авторів дотримуються думки про необхідність використання терміну “протезний стоматит” (А.В. Павленко, 1989; Я.В. Заблоцький, 1990; М.М. Рожко, 1993; Н.П. Сисоев, 1994).
Основну етіологічну роль у появі протезних стоматитів відіграє токсична дія залишкового мономера, який в нетоксичних дозах приводить до сенсибілізації організму людини.
Запропоновано ряд методів, спрямованих на зниження виходу залишкового мономера в порожнину рота і підвищення біологічної індиферентності протезів з акрилових пластмас (Х.Р. Джалилов,1986; А.В. Павленко, 1989; С.Е. Желудев, 1990; М. Темирбаев, 1990; Я.В. Заблоцький, ; П.І. Данилов, 1991; М.М. Рожко, 1993). Однак ці способи з різних причин не знайшли досить широкого застосування в практичній медицині і не завжди наближалися до комплексного рішення проблеми.
Все це визначило актуальність пошуку та розробки нового методу підвищення біологічної індиферентності знімних протезів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДУ ПІДВИЩЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ІНДИФЕРЕНТНОСТІ ЗНІМНИХ ПЛАСТИНКОВИХ ПРОТЕЗІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок