Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИЛІСТИКА СОНГІВ У БЕРТОЛЬТА БРЕХТА

СТИЛІСТИКА СОНГІВ У БЕРТОЛЬТА БРЕХТА

Назва:
СТИЛІСТИКА СОНГІВ У БЕРТОЛЬТА БРЕХТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
ВОЗНЕНКО Наталя В’ячеславівна
УДК 830Б – 2.076
СТИЛІСТИКА СОНГІВ У БЕРТОЛЬТА БРЕХТА
Спеціальність 10.02.04 - германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
НАУМЕНКО АНАТОЛІЙ МАКСИМОВИЧ,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри перекладу германських мов
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
ПІХТОВНІКОВА ЛІДІЯ СЕРГІЇВНА,
Харківський державний технічний університет
сільського господарства, завідувач кафедри
іноземних мов
кандидат філологічних наук, доцент
ПЕРЛИНА ЮЛІЯ ГЕОРГІЄВНА,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра германської філології, доцент
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра німецької філології,
Міністерство освіти і науки України,
м.Київ
Захист відбудеться “28” листопада 2002 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл.Свободи, 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл.Свободи, 4
Автореферат розісланий “14” жовтня 2002 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради СОЛОЩУК Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація становить собою комплексне лінгвостилістичне дослідження сонгів як текстотвірного явища у драматичному мовленні Бертольта Брехта (1898-1956), німецького засновника нового для світової літератури типу драми – “неарістотелівської”, “епічної”. Запропонований у даній дисертації аналіз брехтівських сонгів знаходиться у річищі сучасної лінгвістичної дисципліни – семантики художнього тексту. Саме вона дозволяє розглянути сонги як особливу форму драматичного мовлення, як епічно-коментуючий текст у межах драматично-дійового тексту і через безпосередню прагматичну спрямованість сонгів на читача оцінити їх як різновид поетичного дискурсу.
У теорії дискурсу активно акцентується думка, що на відбір мовного матеріалу для вербального втілення задуму мовця впливають позалінгвальні фактори, якими у галузі брехтівських сонгів виступають інтенція автора, поведінка співця, ефект ошукуваного чекання читача тощо.
Вказані та інші риси сонгу взагалі і брехтівського сонгу зокрема, а також сонг як різновид коментуючої ремарки були предметом аналізу у низці філологічних праць (Ю.Баб, М.Векверт, Т.Візенгрунд-Адорно, М.Дітріх, К.Мюно, Н.І.Філічева, І.М.Фрадкін, В.Хінк, О.Царек, П.Чіаріні, М.К.Ян та ін.).
Разом із тим лінгвостилістичні особливості сонгів у Б.Брехта як цілісного компонента його драматичних текстів залишаються поза увагою дослідників. Маловивченою є і мовно-функціональна структура брехтівських сонгів, бо серед праць вказаної проблематики переважають розвідки літературознавчого характеру (Р.Гейслер, Г.Ієрінг, Г.Кан, Г.Каразек, Г.Майєр, С.Ф.Соколовська, Л.Фейхтвангер та ін.), соціологічного (Р.Арнхейм, К.Германн, А.Еренштейн, О.Манн, Г.Г.Штукеншмідт та ін.), музичного (Й.Лукхезі, Р.К.Шуль, Й.Шебера та ін.) тощо.
Лінгвостилістичний аналіз брехтівських сонгів є вагомим ще й через те, що вони виконують у неарістотелівських драматичних текстах Б.Брехта тексто-, або жанротвірну функцію, наповнюючи текст відвертою прагматичною спрямованістю на аналітичну позицію реципієнта.
Актуальність теми даної дисертації визначається тим, що лінгвостилістична характеристика брехтівських сонгів знаходиться у межах найпоширеніших у сучасній лінгвістиці напрямів прагматики тексту, його когнітивності та комунікативності тощо, що дозволяє об’єктивно оцінити мовне призначення ліро-епічних елементів у драматичних текстах Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТИЛІСТИКА СОНГІВ У БЕРТОЛЬТА БРЕХТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок