Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАЛІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТУРИЗМУ В ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ МОЛОДІ

РЕАЛІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТУРИЗМУ В ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ МОЛОДІ

Назва:
РЕАЛІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТУРИЗМУ В ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
УСТИМЕНКО ЛЕСЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 379.85
РЕАЛІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТУРИЗМУ В ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ МОЛОДІ
13.00.06 – теорія, методика і організація культурно-просвітньої діяльності
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м.Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент,
КІРСАНОВ Володимир Володимирович,
Київський національний університет
культури і мистецтв, професор,
завідувач кафедри прикладної культурології.
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент,
ЗВЄРЄВА Ірина Дмитрівна,
Християнський дитячий фонд,
координатор програм.
кандидат педагогічних наук, доцент,
ГЕРАСИМЕНКО Людмила Петрівна,
Об'єднаний інститут при Національній Академії
Оборони України, доцент кафедри
військово-дипломатичної служби.
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України,
лабораторія виховної роботи у закладах
інтернатного типу, м.Київ.
Захист відбудеться "11" квітня 2001 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий "10" березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Булатова Е.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Докорінні зміни в економічному, соціальному, культурному, політичному житті України останнього десятиліття призвели до суттєвої трансформації туристичної галузі. Туризм в умовах переходу країни на засади ринкової економіки значною мірою комерціалізувався, відкрилися нові можливості для поїздок в зарубіжні країни, набув розвитку "елітарний" туризм, з'явилися нові форми дозвілля туристів, розширилась туристична інфраструктура відповідно до сучасних світових вимог.
Однак відкритими лишаються педагогічні аспекти туристичної діяльності, зокрема, питання національного виховання молоді. Туристичні заклади більшою мірою орієнтуються на "прибуткові" форми дозвілля, а держава не в змозі у повному обсязі фінансувати культурно-просвітню діяльність. Пілотажне дослідження виявило функціональну обмеженість дозвіллєвих програм з різних видів туризму, незадовільну практику планування туристично-екскурсійного обслуговування від досягнутого рівня, без урахування результатів наукових досліджень і даних соціологічних опитувань населення; недостатню компетентність організаторів туристичної діяльності в питаннях теорії і практики організації туристичного дозвілля, орієнтацію туристичної індустрії на потреби не стільки туристів, скільки самих організаторів туризму. Така ситуація актуалізувала необхідність розробки нових, адекватних сучасним соціокультурним умовам, теоретичних і практичних моделей організації культурно-просвітньої діяльності в галузі туризму.
В науці накопичено певний досвід дослідження даної проблематики, визначено концептуальні засади культурно-просвітньої діяльності як педагогічної системи (О.В.Сасихов, М.А.Аріарський), обгрунтовано її принципи, форми, методи (М.А.Аріарський, М.М.Поплавський, В.Є.Тріодін), розкрито виховні і рекреаційні можливості туризму (К.Д.Ушинський, І.П.Крип'якевич, С.Ф.Русова). Разом з тим, сьогодні увага науковців зосереджена переважно на економічних аспектах туризму, практично, відсутні фундаментальні дослідження з визначеної проблематики, не розроблено сучасної структурно-функціональної моделі культурно-просвітньої діяльності в туризмі. Туризм має значний просвітній потенціал – пізнавальні, виховні можливості, – але в сучасних соціокультурних умовах він реалізується явно недостатньо.
Суперечність між необхідністю вирішення даної проблеми і недостатнім її теоретичним осмисленням, як і практичною апробацією, обумовило
мету дослідження: теоретично обгрунтувати, розробити, і експериментально перевірити структурно-функціональну модель реалізації культурно-просвітнього потенціалу туризму в соціокультурних умовах сучасної України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕАЛІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЬОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТУРИЗМУ В ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок