Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ЗМІЦНЕННЯ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ ДЕТАЛЕЙ МАШИН МЕТОДОМ ПЛАСТИЧНОГО ДЕФОРМУВАННЯ

ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ЗМІЦНЕННЯ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ ДЕТАЛЕЙ МАШИН МЕТОДОМ ПЛАСТИЧНОГО ДЕФОРМУВАННЯ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ЗМІЦНЕННЯ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ ДЕТАЛЕЙ МАШИН МЕТОДОМ ПЛАСТИЧНОГО ДЕФОРМУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,50 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Іоргачов Вадим Дмитрович
УДК 621.923
ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ЗМІЦНЕННЯ
ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ ДЕТАЛЕЙ МАШИН
МЕТОДОМ ПЛАСТИЧНОГО ДЕФОРМУВАННЯ
Спеціальність 05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Лінчевський Павло Адамович,
Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедри «Технологія машинобудування»
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Оргіян Олександр Андрійович,
Одеська національна академія харчових технологій,
завідувач кафедри «Інженерної і комп’ютерної графіки»
кандидат технічних наук, доцент
Фірсов Геннадій Федорович,
ТОВ «Технолог»,
провідний спеціаліст
Захист відбудеться « 27 » червня 2008 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, просп. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, просп. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий « 26 » травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Оборський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Довговічність агрегатів та механізмів машин загального машинобудування регламентується надійністю робочих пар тертя. Працездатність деталей пар тертя обумовлюється зносостійкістю їх матеріалу та здатністю протистояти експлуатаційним навантаженням і шкідливому впливу навколишнього середовища. Особливим чином проявляється вплив зносостійкості на довговічність механізмів, де пари тертя експлуатуються у важких умовах, спричинених наявністю корозійних, кавітаційно-ерозійних та теплових явищ. Яскравим прикладом таких пар тертя є циліндри термопластавтоматів.
Дослідження провідних вчених та багаторічний досвід експлуатації дали змогу створити досконалі методики розрахунків пар тертя, які з урахуванням конкретних умов роботи та властивостей матеріалів мали б гарантувати високу їх надійність. Однак, незважаючи на це, недосконалість технологічних процесів їх виготовлення, неспроможність у забезпеченні належних фізико-механічних властивостей матеріалів деталей пар тертя різко знижують їх реальний ресурс.
Довговічність деталей пар тертя забезпечується застосуванням зміцнювальних та оздоблювально-заключних технологічних операцій. Серед них провідне місце належить зміцненню цих деталей поверхнево пластичним деформуванням (ППД). Підвищення зносостійкості, корозійної, кавітаційно-ерозійної стійкості та забезпечення в матеріалах залишкових напружень стиску в результаті зміцнення ППД робочих поверхонь деталей у поєднанні з дешевизною і простотою реалізації дають підстави для його широкого застосування. Однак, на заваді цьому стоїть неспроможність відомих різновидів способів зміцнення ППД як статичної, так і динамічної дій у забезпеченні значної енергії деформування, здатної підвищити рівень фізико-механічних характеристик матеріалу поверхневих шарів деталей до рівня вимог експлуатації.
З огляду на це актуальним залишаються дослідження, спрямовані на вдосконалення відомих і розроблення нових високоефективних способів зміцнення важконавантажених циліндричних поверхонь деталей пар тертя, які б забезпечували високий рівень їх експлуатаційних властивостей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилися відповідно до тематики науково-дослідної роботи Одеського національного політехнічного університету «Ресурсо- та енергозберігаючі технології в машинобудуванні» № 390-27 (2000-2003 р.), «Ресурсо- та енергозберігаючі технології в промисловості» № 543-27, (2004-2007 р.).
Мета й завдання дослідження. Метою роботи є підвищення експлуатаційних характеристик деталей машин шляхом створення технологічними методами в поверхневих шарах заданих параметрів зміцнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ЗМІЦНЕННЯ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ ДЕТАЛЕЙ МАШИН МЕТОДОМ ПЛАСТИЧНОГО ДЕФОРМУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок