Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ІНВЕСТИЦІЙНА ПОВЕДІНКА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Загрузка...

ІНВЕСТИЦІЙНА ПОВЕДІНКА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ / сторінка 2

Назва:
ІНВЕСТИЦІЙНА ПОВЕДІНКА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,10 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
, Сухоруков А., Тютюникова С., Федоренко В., Хаусов В., Н.П., Чумаченко Н. Серед економістів далекого і ближнього зарубіжжя, що вивчають питання, пов'язані з інвестиційною діяльністю і активністю можна назвати таких, як Белов В., Бланк І., Кабалерро Р., Енгел Е., Кантор Д., Ліппман З., Ширінко Р., Кларк Дж., Кострелл Р., Разом з тим, сучасна економічна теорія недостатньо досліджує саме поведінковий аспект інвестиційних відносин. Тим самим знижується практичний потенціал економічної теорії, яка повинна висвітили функціональний механізм діяльності інвестиційних суб’єктів через розкриття принципів, інструментів, моделей, стилів їх поведінки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Наукова робота виконувалася в рамках планової науково-дослідної теми кафедри економічної теорії і економічних методів управління Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна “Соціально-економічний механізм і наслідки ринкових перетворень”, реєстраційний номер 0104U000675.
Мета і задачі дослідження. Головної метою наукової роботи є теоретичне висвітлення внутрішнього алгоритму інвестиційної поведінки господарюючих суб’єктів та її особливостей в трансформаційній економіці. Для досягнення цієї мети були поставлені та вирішені такі завдання:
- розкрити логіку формування інвестиційної поведінки та її внутрішню структуру;
- виявити принципи та інструменти, що визначають інвестиційну поведінку;
- визначити параметри впливу інвестиційного клімату на інвестиційну поведінку;
- розглянути особливості інвестиційної поведінки основних суб'єктів ринкової економіки – домогосподарств, фірм, держави;
- охарактеризувати важливі риси та умови інноваційної поведінки держави.
Об'єктом дослідження в даній роботі є система інвестиційних відносин, що складається, як на мікро - , так і макрорівнях економіки.
Предметом дослідження  дисертації виступає інвестиційна поведінка господарюючих суб’єктів як функціональна форма їх інвестиційної діяльності, способи і умови її здійснення в трансформаційній економіці.
Методи дослідження. Науковий пошук економічного змісту інвестиційної поведінки здійснювався на основі класичної, неокласичної і інституційної методології. На основі класичної методології було з’ясовано категоріальне перетворення капіталу в інвестиційну поведінку. За допомогою системного, структурно-функціонального методів дослідження розкривалася внутрішня природа інвестиційної поведінки. Поведінковий інституційний і неокласичний підходи дозволили проаналізувати принципи та інструменти інвестиційної поведінки та особливості конкретних моделей діяльності основних суб'єктів ринкової економіки. Теоретичною основою дослідження послужили наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених, нормативно-правові джерела, що регулюють інвестиційні відносини.
Наукова новизна результатів дослідження, отриманих особисто автором, полягає в наступному:
Уперше:
1.Розкрито логічний категоріальний ланцюг перетворення капіталу (і його структурних елементів) в інвестиційну поведінку:
- капітал як вартість, що приносить додаткову вартість, в своєму русі перетворюється на процес інвестування, при якому вартість стає капітальними ресурсами, а додаткова вартість утілюється в різних формах доходу;
- процес інвестування перетворюється у інвестиційну діяльність, в рамках якої капітальні ресурси стають активами, що забезпечують досягнення ефекту або вигоди;
- інвестиційна діяльність здійснюється через операційні дії відповідно до установок і інструментів, що перетворює її у інвестиційну поведінку яка стає процедурними діями інвесторів, що реалізовують свій інтерес за допомогою формулювання установок і мотивів, вибору інструментів, складання планів (проектів), прийняття рішень відповідно до стратегії і стилю.
2. Запропоновано розрізняти інвестиційну поведінку залежно від сукупності та характеру вживаних інструментів на одновимірну (використовується один вид інструментів)і багатовимірну (поведінка будується на основі залучення різноманітних інструментів), звичайна (інвестори оперують відомими інструментами за звичаєм, стереотипами, традиціями) і калькулятивна (побудоване на зборі і аналізу інформації про характер інструментів, оцінці та розрахунках їх дохідності);
3.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ІНВЕСТИЦІЙНА ПОВЕДІНКА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок