Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ІНВЕСТИЦІЙНА ПОВЕДІНКА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Загрузка...

ІНВЕСТИЦІЙНА ПОВЕДІНКА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ / сторінка 7

Назва:
ІНВЕСТИЦІЙНА ПОВЕДІНКА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,10 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
В моделях інвестиційної поведінки фірм важливе значення займають стратегії диверсифікації інвестицій, що відбувається в характері формування інвестиційних портфелів, які можуть мати вигляд портфелю консервативного, агресивного зростання чи портфелю надійності. Той чи інший вид портфелю відповідає певному інвестиційному стилю поведінки.
Інвестиційна поведінка держави може мати різні моделі, наприклад, модель, що побудована на абсолютних перевагах (сировинної спеціалізації, низької вартості робочої сили і т. ін.), продуктово-експортна модель (розширення попиту на продукцію національних виробників), транзитна і ресурсно-експортна моделі (використання руху короткострокових капіталів світового торгівельного і фінансового ринків), відтворювальна модель (закріплення технологічної структури індустріального типу). Але такі моделі не мають довгострокової перспективи. В сучасних умовах інвестиційна поведінка держави повинна набувати рис інноваційної моделі. Саме це забезпечить становлення нового інституційного і технологічного образу життєдіяльності суспільства, в основі якого лежить заміщення традиційних норм поведінки на інноваційні, що передбачає, з одного боку, нові детермінанти ієрархічної системи взаємодії держави з іншими суб’єктами економіки, а з іншого – зміну способів прийняття рішень в невизначеному середовищі шляхом інноваційного пошуку адаптації правил. Інноваційна модель повинна забезпечити в умовах мінливого зовнішнього середовища виживання і поліпшення економічного і технологічного “генотипу” розвитку. Необхідність такої моделі поведінки держави стає неоднакова органічна побудова національного капіталу і різна вартісна щільність економічного простору. Наявність економічного суверенітету та необхідність національної безпеки не дозволяє вільний переток світового капіталу між різними економічними системами. Якщо б світовий капітал був спроможний вільно рухатися в країни з низькою органічною будовою капіталу, то це привело б до порушення принципів еквівалентного обміну, формування економічної і політичної нерівності, асиметрії глобального простору, де б нерозвинені країни були б відкинуті на світову периферію. Але такий сценарій розвитку не може зацікавити національні економіки. Тому вони повинні розробляти власні стратегії самовиживання і самозбереження. Саме це потребує спеціальних інноваційних дій держави для забезпечення відбору особливих сценаріїв розвитку, установок, технологічних і інституційних альтернатив, стратегій, стилів і способів прийняття рішень.
ВИСНОВКИ
Дисертаційне дослідження є спрямованим на розкриття багатобічної економічної природи інвестиційної поведінки як особливої категорії економічної теорії і дозволяє зробити наступні теоретичні висновки.
1. Інвестиційна поведінка являє собою перетворену форму функціонуючого капіталу, складові якого в процесі руху стають суттєвими елементами інвестиційної поведінки. Інвестиційна поведінка як категорія економічної теорії являє собою процедурні дії інвесторів, які реалізують свої інтереси шляхом формування установок, мотивів, відбору інструментів, складання планів, розробки проектів, прийняття рішень згідно стратегій і стиля.
2. Характер і моделі інвестиційної поведінки визначаються принципами, сукупністю і комбінуванням інструментів, які є операційними активами бізнесу. Залежно від оперуванням інструментами інвестиційна поведінка буває одновимірною і багатовимірною, звичайною і калькулятивною. На інвестиційну поведінку впливає інвестиційний клімат, який характеризується різноманіттям інституційних форм, що прямо або побічно впливають на структурні елементи поведінки інвесторів. Інвестиційний клімат зумовлює відповідні способи координації, регулювання, контролю, захисту і гармонізації поведінки інвесторів.
3. В трансформаційній економіці основні риси інвестиційної поведінки головних суб'єктів ринкової економіки (домогосподарств, фірм, держави) знаходяться в стадії формування.
4. Інвестиційна поведінка домогосподарств в широкому розумінні є умовою відтворення різноманіття здібностей окремих людей та населення в цілому.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ІНВЕСТИЦІЙНА ПОВЕДІНКА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок