Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИЧНІ ЗАСОБИ АВТОМАТИЗОВАНОГО КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ ВОДНО-ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩ ЗА УМОВ ГЛИБИННОГО РЕЖИМУ

ОПТИЧНІ ЗАСОБИ АВТОМАТИЗОВАНОГО КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ ВОДНО-ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩ ЗА УМОВ ГЛИБИННОГО РЕЖИМУ

Назва:
ОПТИЧНІ ЗАСОБИ АВТОМАТИЗОВАНОГО КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ ВОДНО-ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩ ЗА УМОВ ГЛИБИННОГО РЕЖИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,39 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Васильківський Ігор Володимирович
УДК 535.361
ОПТИЧНІ ЗАСОБИ АВТОМАТИЗОВАНОГО КОНТРОЛЮ
ПАРАМЕТРІВ ВОДНО-ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩ
ЗА УМОВ ГЛИБИННОГО РЕЖИМУ
Спеціальність 05.11.13 - Прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
ПЕТРУК Василь Григорович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри хімії та екологічної безпеки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Злепко Сергій Макарович,
Вінницький національний технічний університет, завідувач кафедри проектування медико-біологічної апаратури
доктор технічних наук, професор
Назаренко Леонід Андрійович,
Державний науково-дослідний інститут “Метрологія”, м.Харків
керівник відділу термометрії, фотометрії та теплофізичних вимірювань
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра аналітичних та екологічних приладів і систем, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться “24” березня 2006 р. о 0930 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.02 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95, корп. ГУК, ауд.210.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 21021, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95, корп. ГУК, 8 поверх НТБ
Автореферат розісланий “14” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Павлов С.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Відомі оптичні засоби контролю параметрів неоднорідних середовищ є громіздкими, переважно працюють у ручному режимі, мають низькі точність, достовірність та швидкодію. Тому важливість роботи полягає у необхідності підвищення точності вимірювань, збільшення швидкодії оптичних засобів автоматизованого контролю (ОЗАК) параметрів водно-дисперсних середовищ та підвищення достовірності результатів контролю, які можна використовувати в екологічному моніторингу природних водних об’єктів, контролю технологічних процесів водоочищення, водопідготовки, а також переробки та зберігання готової продукції в харчовій промисловості тощо. При цьому існуючі засоби контролю гідрофізичних та оптичних параметрів потребують вдосконалення, автоматизації контрольно-вимірювальних процедур, оптимізації оптичних первинних перетворювачів, розроблення сучасних програмно-апаратних засобів перетворення та представлення результатів контролю у зручному для оператора вигляді. Крім того, є необхідним удосконалення методу глибинного режиму, що дозволяє отримати просторові тіла яскравості або індикатриси розсіювання мутних середовищ, з допомогою яких можна здійснювати контроль дисперсності за середнім розміром диспергованих часток, їх концентрацію та кількість у одиниці об’єму, а також підвищення точності вимірювань, достовірності та швидкодії за рахунок автоматизації засобів контролю та покращення їх метрологічних характеристик.
Вирішенню вище зазначених проблем присвячена значна кількість робіт відо-мих вчених в галузі оптики світлорозсіяння та гідрооптики, а саме: Іванова А.П., Розенберга Г.В., Ван-де-Хюлста, Фабелінського І.Л., Тимофєєвої В.А., Шулейкіна В.В., Рвачова В.П., Зеге Е.П., Шифріна К.С., Соболева В.В., Сахновського М.Ю., Зорі А.А., Петрука В.Г. та інших, що зробили вагомий внесок у розвиток теорети-чних та методологічних засад засобів вимірювань та контролю неоднорід-них се-редовищ.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно програм наукових досліджень Держкомітету у справах науки і технологій та координаційного плану науково-дослідних робіт на 2002-2005 рр. МОН України “Збереження навколишнього середовища (довкілля) та сталий розвиток” за держбюджетними темами “Дослідження тіл яскравості за методом глибинного режиму для екологічного моніторингу дисперсних середовищ”, номера держреєстраціїї 0102U002252, 0105U002417 та господоговірних темах №0101U007855, №0105U000056 і №0104U010157, у виконанні яких автор брав безпосередню участь в якості відповідального виконавця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОПТИЧНІ ЗАСОБИ АВТОМАТИЗОВАНОГО КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ ВОДНО-ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩ ЗА УМОВ ГЛИБИННОГО РЕЖИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок