Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВІСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО

ЛІНГВІСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО

Назва:
ЛІНГВІСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
ПЕЛИПАСЬ МИКОЛА ІВАНОВИЧ
УДК 811:161.2’38:27:25:374
ЛІНГВІСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор
Регушевський Євген Семенович,
Таврійський національний університет
ім. В. І. Вернадського, професор
кафедри міжмовних комунікацій та
журналістики
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Тараненко Олександр Онисимович, Київський національний лінгвістичний університет, завідувач кафедри загального та українського мовознавства;
кандидат філологічних наук, доцент Вєтрова Ельвіра Сабірівна, Макіївський економіко-гуманітарний інститут, завідувач кафедри української філології
Захист відбудеться 21 грудня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.08 у Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розісланий 20 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А. Г. Шиліна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Постать М. Рильського як мовознавця-теоретика й мовознавця-практика, лексикографа, перекладознавця, громадського діяча, який постійно піклувався про долю рідної мови, посідає особливе місце в культурному, літературному й науковому житті України 20-х – першої половини 60-х років ХХ століття. Це зумовлено двома відмітними гранями його особистості, його таланту: по-перше, тим, що він, як ніхто інший із його сучасників – українських письменників, поєднував у собі письменницький, поетичний хист із блискучою філологічною освітою, по-друге, його надзвичайно активною та різнобічною діяльністю на ниві різних ділянок філології. До питань як української мови, так і загального мовознавства, перекладознавства, лексикографії М. Рильський звертався постійно – не тільки у спеціальних працях, а й принагідно в різних виступах, листах тощо.
Різні аспекти діяльності вченого в царині теоретичного і практичного мовознавства вже висвітлені в наукових, науково-популярних та науково-біографічних дослідженнях таких вітчизняних мовознавців, літературознавців, журналістів, як О. І. Білецький, І. К. Білодід, С. І. Головащук, О. І. Дейч, І. О. Ільєнко, Г. М. Колесник, В. В. Коптілов, Ю. А. Лавріненко, Л. Г. Мушкетик, Л. М. Новиченко та ін.
Актуальність дослідження зумовлена недостатньою вивченістю активної й багатогранної діяльності М. Рильського як теоретика і практика мовознавства та відсутністю окремого монографічного дослідження його наукової спадщини в сучасному українському мовознавстві, де б комплексно висвітлювався його внесок у розвиток філологічно-лінгвістичної думки, концепції і теорії мовознавства, перекладознавства періоду першої половини ХХ століття.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано на кафедрі українського мовознавства Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського в межах комплексної програми науково-дослідної роботи кафедри “Лексична та граматична семантика української мови у функціонально-стилістичному аспекті” (державний реєстраційний номер 0106 U ). Тему дисертації затверджено на засіданні вченої ради Сімферопольського державного університету ім. М. В. Фрунзе (з серпня 1999 р. – Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського) (протокол №3 від 02 квітня 1997 року), наукової ради Інституту української мови НАН України (протокол №3 від 14 лютого 2001 року).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЛІНГВІСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок