Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОСЕМАНТИЧНА СТРУКТУРА ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ ПСИХОЛОГА-ПРАКТИКА

ПСИХОСЕМАНТИЧНА СТРУКТУРА ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ ПСИХОЛОГА-ПРАКТИКА

Назва:
ПСИХОСЕМАНТИЧНА СТРУКТУРА ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ ПСИХОЛОГА-ПРАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. .С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
КУЧЕРОВСЬКА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 159.922 (048)
ПСИХОСЕМАНТИЧНА СТРУКТУРА ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ
ПСИХОЛОГА-ПРАКТИКА
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
исертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
исертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі психології Київського національного лінгвістичного університету
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Бондаренко Олександр Федорович,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра психології, завідуючий
Офіційні опоненти доктор психологічних наук
ШЕВЧЕНКО НАТАЛІЯ ФЕДОРІВНА,
професор кафедри практичної психології
Запорізького державного університету;
– кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник МАЛКОВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА,
професор кафедри юридичної психології
Київського національного університету внутрішніх справ
Провідна установа - Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, Міністерства освіти і науки України, м. Харків, кафедра загальної психології.
Захист відбудеться “20” березня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .453.02. в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий “19” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрієвська В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В наш час практична психологія, як і психологічна практика на всьому пострадянському просторі переживають період надзвичайно інтенсивного розвитку як нових напрямків і методів психологічної допомоги, так і форм свого існування в соціумі. Численні та різноманітні заходи освітнього плану, як-то семінари, тренінги, практикуми тощо, а також велика кількість факультетів післядипломної освіти та курсів перепідготовки кадрів видають сотні сертифікатів та дипломів за спеціальністю “практичний психолог”. Тим часом, власне наукові проблеми практики психологічної допомоги залишаються, як правило, осторонь цієї активної та вкрай комерціалізованої діяльності.
Актуальними для професійної психологічної спільноти залишаються проблеми осмислення власної професійної діяльності, проблеми методологічного й теоретичного, власне поняттєвого аналізу самої суті психологічної практики в її різновидах – консультуванні, психотерапії, коучінгу і т. ін., тобто, по суті, проблема власне діяльнісної та особистісної рефлексії, не здійснивши якої психолог так і не стане істинним професіоналом.
Проблема осмислення себе в професії, осмислення власне самої професії в останні роки ставилася вельми гостро цілою низкою вітчизняних дослідників (О.Ю.Артем’єва, О.Г.Асмолов, Б.С.Братусь, О.Ф.Бондаренко, Л.Ф.Бурлачук, М.Є.Бурно, Ф.Ю.Василюк, А.Ф.Єрмошин, В.П.Зінченко, С.Д.Максименко, З.Г.Кісарчук, О.Ф.Копйов, О.С.Кочарян, М.Р.Мінігалієва, Н.І.Пов’якель, О.П.Саннікова, О.Т.Соколова, О.И.Сосланд, В.М.Цапкін, Н.В.Чепелєва, Н.Ф.Шевченко, А.В.Юревич, Т.С.Яценко та ін.). Однак досі число експериментальних досліджень тих процесів, що відносяться, по суті, до об’єктивації власне професійної свідомості психологів-практиків, вкрай обмежене.
Тим часом, без історико-культурного та методологічного професійного самовизначення, вітчизняний психолог-практик ризикує виявитися іноземцем у власній культурі, оскільки ідеї, поняття, способи дій, що не були достатньо відрефлексовані, позбавляють його головної переваги – вільного самовизначення у просторі сучасної психологічної практики.
Отже, соціальна значущість проблеми та її недостатня наукова розробленість зумовили вибір теми нашого дисертаційного дослідження: “Психосемантична структура професійної свідомості психолога-практика”.
Зв’язок роботи із науковими програмами, планами, темами. исертаційне ослідження входить до комплексної науково-дослідницької теми МОН України “Професійна свідомість психолога-практика в контексті вітчизняного та світового психологічного консультування” (державний реєстраційний номер 012U002059).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОСЕМАНТИЧНА СТРУКТУРА ПРОФЕСІЙНОЇ СВІДОМОСТІ ПСИХОЛОГА-ПРАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок