Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ ІОНІВ Zr(IV) ТА Hf(IV) В ПРИСУТНОСТІ АЗОБАРВНИКІВ

ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ ІОНІВ Zr(IV) ТА Hf(IV) В ПРИСУТНОСТІ АЗОБАРВНИКІВ

Назва:
ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ ІОНІВ Zr(IV) ТА Hf(IV) В ПРИСУТНОСТІ АЗОБАРВНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УЖГОPОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОРШУЛЯК ОКСАНА ОЛЕГІВНА
УДК:543.552:547.556.33+546[831+83]
ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ ІОНІВ Zr(IV) ТА Hf(IV) В ПРИСУТНОСТІ АЗОБАРВНИКІВ
02.00.02 – аналітична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Ужгород – 7


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Левицька Галина Дмитрівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Логінова Лідія Павлівна,
Харківський національний університет,
завідувач кафедрою хімічної метрології
доктор хімічних наук, професор
Чундак Степан Юрійович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедрою екології та охорони
навколишнього середовища
Провідна установа: Український національний хіміко-технологічний
університет, м. Дніпропетровськ, кафедра аналітичної хімії
Захист відбудеться 23.03. 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.03 при Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м.Ужгород, вул.Підгірна, 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету (88000, м.Ужгород, вул.Капітульна, 9).
Автореферат розісланий 15.02.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сухарева О.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останній час проблема визначення мікрокількостей цирконію та гафнію набула особливо актуального значення, адже цирконій та гафній, завдяки унікальним властивостям, широко використовуються в різних галузях промисловості, науки і техніки. Найважливішими серед них є ядерна енергетика, ракетобудування, металургія, оптична промисловість та медицина. В техніці гафній використовують для виготовлення радіоламп, рентгенівських і телевізійних трубок, а цирконій – в медицині для виготовлення кровозупиняючих затискачів, хірургічних інструментів та імплантатів. Не менш важливим є використання цирконію та гафнію як легуючих додатків. Незначний вміст цирконію та гафнію підвищує теплостійкість алюмінієвих сплавів, а багатокомпонентні магнієві сплави при додаванні ~0,1-1% цирконію стають корозійно стійкішими.
Важливою складовою процесу виготовлення сплавів, порошків та різного роду матеріалів з цікавими властивостями є їх аналіз, зокрема – контроль вмісту цирконію і гафнію. Тому актуальним є розроблення та використання високочутливих і точних методів їх визначення.
Серед багаточисельних проблем аналітичної хімії найскладнішими є визначення елементів, які мають близькі властивості. Це рідкісноземельні метали, цирконій і гафній, ніобій і тантал, молібден і вольфрам. Розв’язання цих завдань пов’язане з глибоким вивченням характеристичних фізичних та хімічних властивостей цих елементів, їх простих і комплексних сполук. Особливо складними для аналізу є аналітичні пари цирконій-гафній, що пов’язане з особливою близькістю хімічних властивостей їх іонів у водних розчинах. Для промислового виробництва особливо важливе одержання чистих цирконію та гафнію з мінімально допустимим вмістом елементу-аналога. Тому проблема визначення цирконію та гафнію є і надалі особливо актуальна і приваблює хіміків аналітиків до інтенсивного пошуку як нових аналітичних форм, так і для удосконалення відомих методів контролю.
На сьогоднішній день відомі різні методи визначення цирконію та гафнію. Основні з них це спектрофотометричні методи аналізу, що базуються на утворенні комплексних сполук металів з органічними лігандами і не відзначаються високою чутливістю та селективністю (за винятком методу з використанням арсеназо III). Методи прямого полярографічного визначення цирконію та гафнію майже відсутні, проте використовуються непрямі методи, які базуються на відновленні органічних лігандів, що утворюють з цими металами комплексні сполуки стехіометричного складу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВОЛЬТАМПЕРОМЕТРІЯ ІОНІВ Zr(IV) ТА Hf(IV) В ПРИСУТНОСТІ АЗОБАРВНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок