Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ як інструмент впровадження державної соціальної політики

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ як інструмент впровадження державної соціальної політики

Назва:
СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ як інструмент впровадження державної соціальної політики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
миколаївський ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ПЕТРА МОГИЛИ
гРОМАДСЬКА Наталя Анатоліївна
УДК 321:331.105.6
СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ як інструмент впровадження
державної соціальної політики
Спеціальність 23.00.02 –
політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Миколаїв – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному гуманітарному університеті імені Петра Могили Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор Іванов Микола Семенович, Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили, завідувач кафедри державної служби.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор Сіленко Алла Олексіївна, Одеська національна академія зв’язку імені О.С. Попова, проректор з навчальної та виховної роботи;
кандидат політичних наук Ляшенко Тетяна Михайлівна, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, науковий співробітник.
Захист відбудеться “ 18 ” квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 38.053.01 у Миколаївському державному гуманітарному університеті імені Петра Могили за адресою: 54003, м. Миколаїв, вул. Десантників, 10.
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили за адресою: 54003, м. Миколаїв, вул. Десантників, 10.
 
 
Автореферат розісланий “ 17 ” березня 2008 р.
 
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради В.Л. Гавеля


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проголошення України демократичною, правовою і соціальною державою вимагає здійснення активної та послідовної політики, спрямованої на досягнення соціальної злагоди, миру і спокою у суспільстві та забезпечення високої якості життя і умов гідної праці. Сучасна соціально-економічна і політична ситуація в Україні передбачає необхідність узгодження інтересів різних соціальних груп та органів влади цивілізованим, безконфліктним шляхом.
Саме це завдання актуалізує необхідність формування механізмів поєднання різних суспільних інтересів з метою запобігання соціально-політичним потрясінням, зниження соціальної напруги та досягнення сприятливого соціального клімату в суспільстві. Світовий досвід показує, що саме в рамках легітимних способів розв’язання соціально-політичних суперечностей та конфліктів може використовуватися соціальний діалог, який виступає одним з ефективних механізмів узгодження політичних та соціально-економічних інтересів різних соціальних груп і владних структур.
Розвиток ефективного соціального діалогу є необхідною умовою європейської інтеграції України, оскільки, крім іншого, саме завдяки соціальному діалогу країни Європейського Союзу досягли високого економічного розвитку та гідного рівня життя.
Поняття “соціальний діалог” залучено до наукового обігу вітчизняної політології недавно. Це обумовлює необхідність теоретичного осмислення поняття, причин виникнення, еволюції, функцій і перспектив розвитку в сучасній Україні. Соціальний діалог як явище має також важливе практичне значення, оскільки фактично мова йде про реальне забезпечення прав і свобод громадян України, зокрема права на свободу об’єднання та ведення колективних переговорів, сприятливе середовище для соціально-трудових відносин, а також визнання ролі соціальних партнерів.
Сьогодні є очевидною недостатність досліджень соціального діалогу як категорії в українській політологічній науці. Проблематика соціального діалогу розглядається у статтях і окремих главах колективних монографій, присвячених тематиці соціального партнерства, а також у нечисленних дисертаціях з соціологічних наук. Однак системного дослідження стану соціального діалогу у вітчизняній політологічній науці поки що не здійснювалось, тому залишається безліч проблем концептуального й емпіричного характеру, чим і обумовлена актуальність даної теми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ як інструмент впровадження державної соціальної політики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок