Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ

КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ

Назва:
КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,02 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені К. Д. УШИНСЬКОГО
Мога Микола Данилович
УДК 372.212.1 + 371.927
КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ПОРУШЕНЬ
У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К. Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор
Шеремет Борис Григорович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К. Д. Ушинського,
завідувач кафедри дефектології та фізичної
реабілітації, директор Інституту фізичної
культури та реабілітації.
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор,
Байкіна Ніна Григорівна,
Запорізький національний університет,
професор кафедри теорії і методики
фізичної культури і туризму;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лянной Юрій Олегович,
Сумський державний педагогічний
університет імені А. С. Макаренка,
директор Інституту фізичної культури,
завідувач кафедри фізичної реабілітації.
Захист відбудеться “18” січня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.04 Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “15” грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О. А. Копусь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Однією з найважливіших ознак, що свідчать про рівень моральної культури суспільства, його гуманності, є ставлення до дітей й особливо дітей-інвалідів. Наслідки Чорнобильської катастрофи, загальне погіршення екології, складна соціально-економічна ситуація призвели до того, що в Україні чисельність дітей, які потребують спеціальної підтримки й педагогічного супроводу, неухильно зростає.
Учені і практики констатують, що вже в ранньому і дошкільному дитинстві кількість здорових дітей різко скорочується, а в переважної більшості з них спостерігаються усілякі відхилення у здоров'ї і розвитку (С. С. Бичкова, Е. С. Вільчковський, Н. Ф. Денисенко, М. М. Єфименко, О. В. Козирєва, О. А. Стребелєва, С. А. Холодов та ін.). Гострота проблеми здоров'я й нормального розвитку значно зростає, якщо звернутися до категорії дітей-інвалідів, зокрема таких, які страждають на церебральний параліч.
Відомо, що при цьому складному захворюванні насамперед порушується рухова сфера дитини. Діти із ДЦП зазнають значних труднощів уже в освоєнні таких первісних, біологічно запрограмованих рухових функцій, як повзання, самостійне сидіння, стояння з опертям і без нього, ходьба, лазіння тощо (Л. О. Бадалян, М. М. Єфименко, Л. Т. Журба, О. М. Мастюкова, К. О. Семенова та ін.). У свою чергу, недоліки розвитку рухових функцій, їх порушення негативно позначаються на загальному розвитку дитини, утрудняють її навчання, побутову й соціальну адаптацію. У зв'язку з цим особливої значущості набуває ефективність корекційно-розвивальних і оздоровчих методик, що використовуються у роботі з дітьми.
Сьогодні в теорії і практиці корекційної роботи, зорієнтованої на фізичний розвиток дітей із ДЦП дошкільного віку, найбільш продуктивною визнається методика корекції рухових порушень, що ґрунтується на використанні фізичних вправ у положенні лежачи, з поступовим переходом до вертикального положення через ускладнення рухових режимів, у положення стоячи, потім до ходьби і бігу. Це дозволяє послідовно розвивати в дітей комплекс рухових якостей і здібностей, необхідних для їхнього подальшого фізичного розвитку й соціальної адаптації (Глен Доман, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок