Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОСИНИ РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ТА ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В КРИМУ (в кінці 40-х – на початку 60-х років ХХ століття)

ВІДНОСИНИ РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ТА ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В КРИМУ (в кінці 40-х – на початку 60-х років ХХ століття)

Назва:
ВІДНОСИНИ РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ТА ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В КРИМУ (в кінці 40-х – на початку 60-х років ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАНТАЛІНСЬКА Жанна Володимирівна
УДК 947.087(477): 281.93
ВІДНОСИНИ РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ
ТА ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В КРИМУ
(в кінці 40-х – на початку 60-х років ХХ століття)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства Таврійського національного університету ім.
В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: –
кандидат історичних наук, доцент
Велігодський Віталій Михайлович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри українознавства
 
Офіційні опоненти: –
доктор історичних наук, професор
Пащенко Володимир Олександрович,
Полтавський педагогічний університет
ім. В.І. Короленка, ректор –
кандидат історичних наук, доцент
Ігнатуша Олександр Миколайович,
Запорізький державний університет,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України (м. Київ)
відділ історії України другої половини ХХ століття
Захист відбудеться 28 листопада 2003 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. V, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. II.
Автореферат розіслано 2810.03 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Старух О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена насамперед потребою пошуку шляхів виходу нашої держави не тільки з економічної, а із духовної кризи суспільства, що характерно для всіх країн, які переживають перехідний період. Виникла нагальна потреба теоретичного з’ясування новітніх тенденцій в орієнтації людської свідомості та поведінки. Відтак дедалі більше вчених об’єднують зусилля в дослідженні різних аспектів діяльності релігійних конфесій.
В Україні, у зв’язку з особливостями її історичного розвитку, православне християнство традиційно посідає важливе місце у формуванні національної свідомості, духовному та суспільно-політичному житті, тому проблеми висвітлення релігійної політики держави є актуальними.
Звернення до народних релігійних традицій завжди живили проекти розвитку держави, зокрема в духовній сфері. Тому сьогодні корисно враховувати досвід політики радянської держави відносно православної церкви в 40-60-х рр. ХХ століття, зокрема в аспекті розробки сучасної національної духовної концепції. Це дає підстави для наукової екстраполяції відповідних положень нормативно-правових актів, постанов партії й уряду, що знайшли позитивну, чи, навпаки, негативну апробацію в процесі своєї чинності до сучасної ситуації в державі, глибше з’ясувати напрямки й шляхи розвитку суспільно-політичного життя держави.
У зазначений період покоління радянських людей зростали духовними “дикунами”. Зневіра, невігластво, байдужість – таку ціну платить нині наш народ за дехристиянізацію. І лише зараз приходить прозріння та усвідомлення того, що не може бути нація цивілізованою, коли нехтує словом істини, руйнує храми, вливає отруту зневіри в душі своїх дітей. У цьому контексті підкреслимо актуальність об’єктивного дослідження політики радянської держави стосовно православної церкви в Криму, як найбільш складному етноконфесійному регіоні України. Ідейна спрямованість ідеологічної і культурно-освітньої роботи у Кримській області була спрямована на створення умов для свідомого “визволення” населення від релігійних пережитків. Але разом із “пережитками” підірвали і підвалини людської моралі – совість, любов до ближнього, милосердя.
Наприкінці 50-х – на початку 60-х рр. ХХ століття партійні та державні органи Кримської області перейшли у відкритий наступ на церкву та її священнослужителів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІДНОСИНИ РАДЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ТА ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В КРИМУ (в кінці 40-х – на початку 60-х років ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок