Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ РУХОВОЇ СФЕРИ ГЛУХИХ ПІДЛІТКІВ ШВИДКІСНО-СИЛОВИМИ ВПРАВАМИ

КОРЕКЦІЯ РУХОВОЇ СФЕРИ ГЛУХИХ ПІДЛІТКІВ ШВИДКІСНО-СИЛОВИМИ ВПРАВАМИ

Назва:
КОРЕКЦІЯ РУХОВОЇ СФЕРИ ГЛУХИХ ПІДЛІТКІВ ШВИДКІСНО-СИЛОВИМИ ВПРАВАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ДЕФЕКТОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
БАБІЙ ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 376.3:796.0121:796.42
КОРЕКЦІЯ РУХОВОЇ СФЕРИ ГЛУХИХ ПІДЛІТКІВ ШВИДКІСНО-СИЛОВИМИ ВПРАВАМИ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
К и ї в – 2 0 0 2


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор педагогічних наук, професор
БАЙКІНА Ніна Григорівна
Запорізький державний університет,
професор кафедри спорту
Офіційні опоненти– | доктор педагогічних наук, старший
науковий співробітник
ЗАСЕНКО В’ячеслав Васильович
Інститут дефектології АПН України,
заступник директора з наукової роботи
- кандидат педагогічних наук, професор
ШЕРЕМЕТ Борис Григорович
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, завідувач кафедри дефектології і фізичної реабілітації
Провідна установа | - Слов’янський державний педагогічний інститут, кафедра теоретичних і методичних засад фізичного виховання і реабілітації. Міністерство освіти і науки України,
м. Слов’янськ
Захист дисертації відбудеться “11” червня 2002 р. о 1500 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті
дефектології АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту дефектології АПН України за адресою: 04060, м. Київ,
вул. Берлинського, 9.
Автореферат розіслано “7” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес становлення і розбудови Української держави вимагає докорінної перебудови багатьох ланок суспільного життя, серед них і системи освіти.
Потужними імпульсами, які визначили напря-мок теоретичних і практичних пошуків підвищення ефективності системи освіти в Україні стали Закони: “Про освіту”, Про загальні середню освіту”, програма ”Освіта”(Україна ХХІ століття).
В державній національній програмі ”Освіта” (Україна ХХІ століття) наголошується на необхідності посилення уваги до освіти дітей з відхиленнями психофізи-чного розвитку в системі суспільного виховання, забезпечення їх повноцінної життєвої діяльності, соціального захисту, умов для максимальної психологіч-ної і соціально-трудової реабілітації.
Не зважаючи на проведення активної соціальної політики, здійснення комплексу заходів, спрямованих на покрашення стану інвалідів, ще залишається низка нерозв’язаних проблем. Зростає абсолютна кількість інвалідів з проявами ускладненості дефекту. Ще залишається складною економічна, соціальна, екологічна обстановка, у тому числі й у зв’язку з аварією на Чорнобильській АЕС, постійним забрудненням навколишнього середовища. Загострився прояв спадкових патологій, підвищився рівень травматизму. Більшість інвалідів через існуючі соціальні та фізичні бар’єри позбавлена можливості нарівні з іншими громадянами реалізовувати свої здібності.
Значна частина з них, у тому числі і дітей, не отримує спеціально організованої корекційної допомоги, що затримує повну реалізацію їхніх адаптивних та компенсаторних можливостей. Не є в цьому плані винятком і діти з порушеннями слуху, зокрема глухі.
Виховання і навчання глухих дітей витікає із завдань, що стоять перед су-часною школою – підготувати різнобічно розвинену особистість, створити умови для повноцінного залучення їх до суспільного життя. Все це потребує подальшого удосконалення навчально-виховного процесу, реалізації потенцій-них компенсаторних можливостей розвитку глухих. З цією метою розпочато удосконалення змісту, методів, форм навчання, активізується самостійна дія-льність учнів, вносяться раціональні організаційні зміни у структуру навчаль-ного процесу, що, власне, і передбачено Національною доктриною розвитку освіти України в ХХІ столітті.
Важливу роль в оптимізації навчально-виховного процесу і як наслідок – в гармонійному розвитку особистості в цілому відіграє фізичне виховання і , зокрема, одна з його складових – легкоатлетичні вправи швидкісно-силової спрямованості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ РУХОВОЇ СФЕРИ ГЛУХИХ ПІДЛІТКІВ ШВИДКІСНО-СИЛОВИМИ ВПРАВАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок