Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,85 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
СІКОРСЬКА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 351:37.046.16:316.4
УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
ДОНЕЦЬК – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник:доктор соціологічних наук, профессор БУРЕГА Валерій Васильович,
Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри соціології управління |
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, професор Мартиненко Василь Миколайович, Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (м. Харків), завідувач кафедри державної кадрової політики;
кандидат наук з державного управління, доцент Гамаюнов Володимир Гаврилович, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри інноваційного менеджменту і управління проектами.
Провідна установа – Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління” (м. Запоріжжя), кафедра управління навчальними закладами та педагогіки вищої школи.
Захист дисертації відбудеться 16 січня 2007 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, просп. Б.Хмельницького, 108, ауд.201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 15 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С.Клейнер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прийнята в 1998 році Cтратегія інтеграції України до Європейського Союзу одними з головних напрямків інтеграційного процесу обрала культурно-освітню та науково-технічну інтеграцію, зумовлену потенційною можливістю досягнення саме тут вагомих успіхів. В стратегічному документі було зазначено, що зміни, спрямовані на європейську інтеграцію вищої освіти, можуть стати одним із засобів розв’язання складних економічних і соціальних проблем розвитку українського суспільства. У зв’язку з цим виникла проблема визначення шляхів, форм і методів інтеграції вітчизняної системи вищої освіти у європейський освітній простір. Україна успадкувала від Радянського Союзу добре відому в світі систему вищої освіти, яка забезпечувала якісну підготовку фахівців з технічних і природничих дисциплін. Радянська система освіти мала потужну інфраструктуру і функціонувала досить ефективно, забезпечуючи високий рівень знань у галузі точних наук і відданість комуністичним ідеям. Проте, певна частина освітньої галузі відволікалася на обслуговування ідеологічних механізмів, що значною мірою її дискредитувало. Мова йдеться про соціально-гуманітарні та економічні напрямки освітньо-наукової діяльності.
Аналіз чисельної вітчизняної та зарубіжної наукової літератури свідчить про те, що проблеми освіти, зокрема вищої, хвилюють світове співтовариство. Про це говорить значна кількість та різноманітність міжнародних періодичних видань, присвячених висвітлюванню проблем вищої освіти: “Harvard Education Review”, “Chronicle of Higher education”, “Oxford Journal of Education”, “American Journal of Education”, “Higher Education in Europe” та ін. Серед найбільш відомих зарубіжних вчених, котрі досліджують проблеми вищої школи можна назвати Ф.Альтбаха, Г.Келлі, К.Павловського, А.Річардса, П.Скотта та ін. Досить ґрунтовно та всебічно досліджується розвиток сучасної вищої школи російськими вченими. Серед них: А.Галаган, Б.Гершунський, О.Ліферов, В.Садовнічий та ін. В Україні розробка концепції реформування вищої освіти входить до кола наукових інтересів таких визнаних вітчизняних фахівців як В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок