Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українська пісня в контексті художнього життя Галичини другої половини ХІХ – початку ХХ століття

Українська пісня в контексті художнього життя Галичини другої половини ХІХ – початку ХХ століття

Назва:
Українська пісня в контексті художнього життя Галичини другої половини ХІХ – початку ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КЕРІВНИХ КАДРІВ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
НОВОСАД Марії Гнатівні
УДК 79.036.7 (048)
Українська пісня в контексті художнього життя Галичини другої половини ХІХ – початку ХХ століття
17.00.01 – теорія та історія культури
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана у Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника Міністерства освіти і науки України м. Івано-Франківська.
Науковий керівник : доктор філософських наук, професор Уланова Світлана Іванівна,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор
кафедри мистецтвознавства і експертної діяльності.
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Кияновська Любов Олександрівна, Львівська державна музична
академія ім. М.В.Лисенка, завідувач кафедри історії музики.
кандидат педагогічних наук, професор, Обертинська Анеля
Петрівна, Державна академія керівних кадрів культури і
мистецтв, професор кафедри режисури
Провідна установа: Київський національний університет культури і мистецтв, кафедра
теорії та історії культури, Міністерство культури і мистецтв України,
м. Київ
Захист відбудеться 19.06.2002 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.850.01 в Державній Академії керівних кадрів культури і мистецтв за адресою: 01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп. 15, ауд. 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп. 11).
Автореферат розіслано 17.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М.Бровко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Відродження духовності – найактуальніша проблема сьогодні. Її розв’язання вимагає багатьох умов. Але найважливішою серед них уявляється та, що сприятиме відновленню зруйнованих зв’язків в культурному процесі між традиційно сталими нормами культурного досвіду опанування та передачі світоглядної інформації та інноваціями, які обумовлює реалізація творчих потенцій, закладених в основу роботи культурного механізму.
Сьогодні, коли гостро відчувається потреба у визначенні смислу тих явищ, які відбуваються у нашому житті, зростає кількість прихильників ідей, суть яких зводиться до пошуку своєрідного “духовного резюме” по тим ознакам, що ототожнюють в собі універсальні якості національної свідомості. Саме тому зростає вагомість історичних дослідження, в яких простежуються трансформаційні зміни, що відтворює соціальну свідомість на рівні тих її світоглядно-ключових категорій форм, що здійснюють функцію “формоутворення людського духу”.
Провідним носієм цієї функції завжди був фольклор образ-формула етносамоусвідомлення суспільно опрацьованих способів культурного буття. Його дослідженню як соціокультурного явища присвячено багато теоретичних праць. Їх проблематика досить різноманітна: від етнографічних спостережень за різними жанрами народної творчості до спроб розробки теоретичних концепцій по окремим її формам і напрямкам.
Так само неоднозначним виявляється стан розробки питань, пов’язаних з українським фольклором, незважаючи на давність його наукової історії, розпочатої ще у ХІХ столітті працями С.Воробкевича, Я.Головацького, М.Грушевського, М.Драгоманова, М.Костомарова, М.Максимовича, М.Шашкевича та інших діячів української культури. Розглядаючи українську народну пісенність як невід’ємний чинник національних традицій дореволюційна фольклористика приділяла головну увагу її вербальним формам, вкладаючи їх у координати тих ідейних вимірів, які диктувало духовне життя української спільноти (Д.Антоновича, Ф.Колеса, О.Потебня, І.Франко, Г.Хоткевич). Але у ХХ столітті цей науковий напрямок набуває більшої багатопредметності. Фольклор вивчається не тільки в окремих жанрових формах, але й як самостійна галузь культури із своїми специфічними ознаками й закономірностями розвитку (С.Авренцев, М.Бахтін, В.Гусев, А.Гуревич, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Українська пісня в контексті художнього життя Галичини другої половини ХІХ – початку ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок