Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ В МЕРЕЖАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ В МЕРЕЖАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ В МЕРЕЖАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,58 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Паночишин Юрій Миколайович
УДК 681.5:[697.33+697.34]
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ
В МЕРЕЖАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
01.05.02 – Математичне моделювання
та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Дубовой Володимир Михайлович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри комп’ютерних систем управління
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лежнюк Петро Дем’янович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри електричних станцій та систем
доктор технічних наук, професор
Ладанюк Анатолій Петрович,
Національний університет харчових технологій, м. Київ,
завідувач кафедри автоматизації
та комп’ютерно-інтегрованих технологій
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”,
кафедра автоматики та телемеханіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “28” січня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “17” грудня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М. Захарченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Теплопостачання переважної більшості житлових будинків та промислових об’єктів в містах нашої країни забезпечується мережами теплопостачання (МТ). Основною метою функціонування МТ є забезпечення споживачів теплом у точній відповідності з їх поточними тепловими навантаженнями. При цьому вказана мета має досягатися з максимально можливою ефективністю, що здійснюється шляхом комплексного розв’язання великої кількості режимно-технологічних задач у всіх ланках технологічного процесу теплопостачання, починаючи від виробництва тепла і закінчуючи споживанням.
В МТ з розгалуженою мережею трубопроводів і великою кількістю споживачів велике значення для ефективної роботи МТ має задача керування потокорозподілом з метою оптимального розподілу тепла між споживачами. Сьогодні розв’язання такої задачі в усіх МТ незалежно від їх розміру та кількості підключених споживачів здійснюється методом наладки, основна ідея якого полягає в забезпеченні у кожного споживача постійної витрати теплоносія шляхом встановлення у нього постійного гідравлічного опору. Практична реалізація такого методу передбачає точне знання характеристик всіх трубопроводів, їх незмінність в процесі експлуатації, постійність теплових навантажень споживачів.
Однак на практиці забезпечити такі умови дуже важко внаслідок підключення нових споживачів, аварійного відключення окремих ділянок трубопровідної мережі, зміни гідравлічних характеристик трубопроводів та теплоспоживальних установок в процесі експлуатації, а також необґрунтованих втручань обслуговуючого персоналу і мешканців будинків в роботу технологічного обладнання. Об’єктивно складна задача керування потокорозподілом ускладнюється також безперервною зміною теплових навантажень споживачів внаслідок зміни метеорологічних умов, роботи установок гарячого водопостачання і вентиляції. Свій відбиток накладають також значні втрати тепла в МТ через низьку якість теплоізоляції.
В результаті, в МТ встановлюється незадовільний, з точки зору кінцевих споживачів, гідравлічний та тепловий режим, через що одні споживачі відчувають гострий дефіцит тепла, а інші – страждають від перегріву.
Істотне покращення ситуації може бути забезпечене за рахунок створення систем керування потокорозподілом, тим більше, що в інших трубопровідних мережах – водо- та газопостачання – подібні системи створені і успішно функціонують.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ В МЕРЕЖАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок