Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Галофільна рослинність Північно-Західного Причорномор’я (синтаксономія, сучасний стан, напрямки трансформації, охорона та використання)

Галофільна рослинність Північно-Західного Причорномор’я (синтаксономія, сучасний стан, напрямки трансформації, охорона та використання)

Назва:
Галофільна рослинність Північно-Західного Причорномор’я (синтаксономія, сучасний стан, напрямки трансформації, охорона та використання)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,95 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Войтюк Богдан Юрійович
УДК [581.526.52:581.524](477.72/74)
Галофільна рослинність Північно-Західного Причорномор’я
(синтаксономія, сучасний стан, напрямки трансформації,
охорона та використання)
03.00.05 – ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі ботаніки в Київському національному
університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Соломаха Володимир Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри ботаніки
Офіційні опоненти доктор біологічних наук, професор
Гревцова Ганна Терентіївна,
Ботанічний сад імені акад. О.В. Фоміна,
провідний науковий співробітник сектору дендрології
доктор біологічних наук, професор
Дубина Дмитро Васильович,
Інститут ботаніки НАН України ім. М.Г. Холодного,
провідний науковий співробітник відділу геоботаніки
Провідна установа: Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться „23” червня 2005 р. о 12_00 год.
на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.001.14 Київського
національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
03127, Київ, просп.. Глушкова 2 корпус 12, конференцзал
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського
національного університету імені Тараса Шевченка:
01033, Київ-33, вул. Володимирська, 62
Автореферат розісланий 18 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.001.14 Молчанець О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
Збереження існуючого біорізноманіття є невід'ємною складовою частиною і важливою умовою досягнення збалансованого розвитку людської спільноти. Одним з основних етапів на цьому шляху є вивчення та інвентаризація біорізноманіття природних та агроландшафтів України.
Галофільні рослинні угруповання характеризуються інтразональним поширенням і відрізняються тим, що формуються, в першу чергу, видами рослин, походження яких пов’я-зане із морськими літоралями та пустелями. Виявлення їх різноманіття, вивчення їх структури, екології та флористичних особливостей мають важливе значення для з’ясу-ван-ня біорізноманіття природних комплексів Північно-Західного Причорномор’я. В той же час, галофітні рослинні угруповання є чутливими індикаторами зміни гідро-ло-гічних умов та концентрації солей в грунті. Деградація сільськогосподарських угідь під впливом засолення грунтів також обумовлює необхідність і важливість вивчення галофільних угруповань з прогностичною метою.
Згідно з конвенцією про біорізноманіття, прийнятою на конференції ООН в 1992 р. і підписаною 179 державами світу, в тому числі й Україною, держави зобов’язані розробляти національні стратегії, плани і програми збереження і раціонального використання біорізноманіття і ввести його збереження як елемент державного планування і політики. Останнім часом фітоценологи європейських країн докладають значних зусиль для уніфікації підходів до вивчення природної різноманітності, в тому числі і класифікації рослинності (Pignatti et al., 1995; Rodwell et al., 1995, 1998; Mucina, 1997; Weber, et al., 2000; Bohn, et al., 2000; Chytry, Tichy, 2004, Дубина та ін., 2004). Територія цього регіону охоплює унікальні ландшафти, що утворилися в результаті взаємовпливу річкових і морських структур. Сукупність представлених тут геокомплексів обумовлює багатство та специфічність природних екосистем, основним компонентом яких виступають рослинні угруповання. В останні роки, внаслідок посилення антропогенного впливу, все гостріше на півдні України постає проблема збереження біорізноманіття, у зв’язку з цим синфітосозологічний аспект дослідження та класифікації рослинності набуває особливої ваги. Саме інвентаризація рослинних угруповань Північно-Західного Причорномор’я надасть можливість подальшого опрацювання синтаксономії, динаміки та охорони фіторізноманіття зазначених територій (Дубина та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Галофільна рослинність Північно-Західного Причорномор’я (синтаксономія, сучасний стан, напрямки трансформації, охорона та використання)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок