Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ СФЕРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ СФЕРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ СФЕРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО
ЖОРОВА Ірина Ярославівна
УДК 377.5 : 641/642 (048)
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ СФЕРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ
У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Південноукраїнському регіональному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів, Міністерство освіти і науки України, м. Херсон
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент КУЗЬМЕНКО Василь Васильович, Херсонський державний університет, доцент кафедри педагогіки та психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України СИДОРЕНКО Віктор Костянтинович, Академія педагогічних наук України, Інститут професійно-технічної освіти, директор, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент ТАРХАН Лєнуза Запаївна, Кримський державний інженерно-педагогічний університет, доцент кафедри технології та конструювання швейних виробів, м. Сімферополь.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра трудового навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться 20 лютого 2007 р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, .
Автореферат розісланий 18 січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Коломієць
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасний етап розвитку суспільства, інтеграція України до Європейського союзу ставлять якісно нові завдання в галузі освіти. Національна доктрина розвитку освіти України в ХХІ ст. визначає головною метою освіти створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України, формування покоління, здатного навчатися впродовж життя, створювати і розвивати цінності громадянського суспільства. Це й зумовлює посилення вимог до підготовки кваліфікованих робітників, конкурентоспроможних на ринку праці.
В умовах динамічного розвитку промисловості та сфери обслуговування конкурентоспроможність кваліфікованих робітників забезпечується не лише високим рівнем знань технологічних процесів і вмінням виконувати виробничі операції, а й професійними здібностями, які виявляються в уміннях спілкуватись з клієнтами, самостійно знаходити рішення у нестандартних ситуаціях тощо.
Це передусім зумовлено тим, що працівник сфери побуту має враховувати психологофізіологічні особливості користувача послуг, індивідуальність його запитів, смаків, низку інших чинників. Послуга, крім матеріальної значущості, має відповідати сучасним естетичним вимогам. Індивідуальність послуги зумовлює творчий характер праці, потребує від працівника здібностей вирі-шувати не лише технологічні, а й конструктивно-композиційні та комунікативні завдання. Проте аналіз сучасного стану підготовки працівників для сфери обслуговування засвідчує про наявні суперечності між зростаючими вимогами виробництва та рівнем розвитку здібностей робітників і практикою професійної підготовки учнів.
Розв’язання цих суперечностей потребує визначення структури профе-сійних здібностей та особливостей їх формування у майбутніх кваліфікованих робітників сфери обслуговування.
На важливість досліджень у галузі професійно-технічної освіти з ураху-ванням взаємопов’язаних процесів глобалізації та стрімкого технологічного розвитку, які суттєво змінюють характер трудової діяльності, вказує Н. Ничкало.
Оцінюючи перспективи розвитку профтехосвіти в Україні В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ СФЕРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок