Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПЕПТИДНОГО КОМПЛЕКСУ НИРОК НА ПРОЦЕСИ СЕКРЕЦІЇ ТА РЕАБСОРБЦІЇ В ЦЬОМУ ОРГАНІ

ВПЛИВ ПЕПТИДНОГО КОМПЛЕКСУ НИРОК НА ПРОЦЕСИ СЕКРЕЦІЇ ТА РЕАБСОРБЦІЇ В ЦЬОМУ ОРГАНІ

Назва:
ВПЛИВ ПЕПТИДНОГО КОМПЛЕКСУ НИРОК НА ПРОЦЕСИ СЕКРЕЦІЇ ТА РЕАБСОРБЦІЇ В ЦЬОМУ ОРГАНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,17 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 612.46:615.22 /.9
КВАК Ольга Вікторівна
ВПЛИВ ПЕПТИДНОГО КОМПЛЕКСУ НИРОК
НА ПРОЦЕСИ СЕКРЕЦІЇ ТА РЕАБСОРБЦІЇ В ЦЬОМУ ОРГАНІ
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центральній науково-дослідній лабораторії Української медичної стоматологічної академії Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник:
кандидат медичних наук, старший науковий співробітник
Кайдашев Ігор Петрович,
Українська медична стоматологічна академія, завідувач Центральної науково-дослідної лабораторії
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Нікуліна Галина Григорівна,
Інститут урології та нефрології, завідувач лабораторії біохімії
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Макарчук Микола Юхимович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин
Провідна установа:
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця Міністерства охорони здоров’я, м. Київ
Захист відбудеться " 23 " квітня 2001 року о 17.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, пр. акад. Глушкова, 2, біологічний факультет, ауд. 215)
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий “ 21 ” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Т.Л. Давидовська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогоднішній день однією з важливих проблем залишається взаємодія структурних елементів тканини у багатоклітинному організмі. Зараз висунуте і підтверджене припущення про наявність в організмі біологічних регуляторів пептидної природи (Чипенс Г.И., 1994; Фролькис В.В., 1988). Цікавість до проблеми пептидних регуляторів різних функцій організму в теперішній час дуже значна, так як пептиди приймають участь в регуляції практично любої фізіологічної функції організму (Кайдашев И.П. и соавт., 1992; Силенко Ю.И., 1992; Гаркович О.Л., 2000).
Сполуки поліпептидної природи забезпечують клітинні взаємозв’язки в межах того органу, в якому вони утворюються. Однією з основних проблем в сучасній біології є вивчення механізму дії і застосування природних поліпептидних біорегуляторів. Головною функцією природних пептидів є участь в контролі за генетичним гомеостазом, репаративними та адаптаційними процесами, неспецифічною резистентністю організму (Цыбиков А.А., 2000). Природні пептидні комплекси здатні впливати не тільки на здорові клітини, але і на стан метаболічних процесів в ушкоджених клітинах. Встановлено, що регуляторні пептиди впливають на активність Na+, К+-АТФази, Ca2+-АТФази, змінюють фосфоліпідний склад мембран клітин (Кузник Б.И., Морозов В.Г., Хавинсон В.Х., 1998).
Важливим є питання вивчення регуляції фізіологічних процесів у нирці, так як нирки є одним з найважливіших органів, що регулюють гомеостаз та беруть участь в процесі детоксикації організму. Нирки є об’єктом регуляторної дії багатьох біологічно активних речовин. Наприклад, антидіуретичний гормон - провідний фактор регуляції осморегуляторної функції нирок. Кініни, що утворюються в нирках виявляють істотний вплив на резистентність їх судин, збільшують екскрецію натрію і води. Аргінін-вазопресин має фізіологічну дію на ниркові і не ниркові тканини, здійснює пресорну дію на гладеньку мускулатуру судин. Залежно від дози аргінін - вазопресин гальмує вивільнення нирками реніну, стимулюючи синтез простагландинів у мозковій речовині нирок (Эгарт Ф.М., Кутырина И.М., 1983).
Роботами Кайдашева І.П. (1989-1999) та Гейко О.О. (1996-1999) показано, що значну роль в регуляції ниркових функцій відіграє комплекс пептидів, виділених з ниркової тканини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ПЕПТИДНОГО КОМПЛЕКСУ НИРОК НА ПРОЦЕСИ СЕКРЕЦІЇ ТА РЕАБСОРБЦІЇ В ЦЬОМУ ОРГАНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок