Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ТА КОМПЛЕКС ПЕРЕРОБКИ ВІДВАЛІВ УРАНОДОБУВНИХ ШАХТ

ТЕХНОЛОГІЯ ТА КОМПЛЕКС ПЕРЕРОБКИ ВІДВАЛІВ УРАНОДОБУВНИХ ШАХТ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ТА КОМПЛЕКС ПЕРЕРОБКИ ВІДВАЛІВ УРАНОДОБУВНИХ ШАХТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЯДЕРНОЇ ЕНЕРГІЇ ТА ПРОМИСЛОВОСТІ
Кравченко Віталій Віталійович
УДК 553.495:531.65:542.9
ТЕХНОЛОГІЯ ТА КОМПЛЕКС ПЕРЕРОБКИ
ВІДВАЛІВ УРАНОДОБУВНИХ ШАХТ
05.17.08 – Процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Севастополь – 2008
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Севастопольському національному університеті ядерної енергії та промисловості Міністерства палива та енергетики України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Акімов Олександр Михайлович,
Севастопольський національний університет
ядерної енергії та промисловості,
директор інституту ядерно-хімічних технологій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бржезінський Владислав Адамович,
Севастопольський національний
технічний університет,
професор кафедри електронної техніки;
кандидат технічних наук
Письменний Борис Васильович
Державное підприемство
«Східний гірничо-збагачувальний комбінат»,
завідувач центральної науково-
дослідної лабораторії.
Захист відбудеться 27.06.2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 50.851.03 при Севастопольському національному університеті ядерної енергії та промисловості: 99033, Севастополь-33, вул. Курчатова, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості: 99033, Севастополь-33, вул. Курчатова, 7.
Автореферат розісланий 25.05. 2008__ р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Азаренко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
Накопичені за багато років відвали радіометричних збагачувальних фабрик (РЗФ) виводять з господарського звернення значні території та є небезпечними джерелами дії на навколишнє середовище із-за безперервного виділення радону, винесення радіоактивного пилу, захоплення радіоактивних матеріалів дощовою водою та т.д. В Україні загальна маса радіоактивних відвалів складає близько 11 мільйонів тонн. Проблеми, що створюються радіоактивними відвалами, вимагають раціонального рішення. На порядок денний ставиться завдання ліквідувати накопичені до справжнього моменту відвали, провести рекультивацію території відвалів і зробити її придатною для господарського використання, а також знайти можливості не нарощувати далі об'єм відвалів на діючих РЗФ.
За останні роки у зв'язку з виснаженням родовищ уранових руд, що розробляються, змінилася ситуація в світовій уранодобувній промисловості. На думку провідних світових експертів, для деяких країн стає актуальним питання вже не про ціну концентрату, а про саму можливість його придбання. Для України, яка володіє технологією виробництва концентрату природного урану, стала актуальним завдання отримання додаткової кількості концентрату природного урану з власних відвалів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дисертаційна робота виконувалася відповідно до планів дослідно-конструкторських робіт Східного гірничо-збагачувального комбінату «Розробка пересувного радіометричного сепараторного комплексу ПРСК». Фінансування здійснювалося із спеціального фонду Державного бюджету за бюджетною цільовою програмою № 1101080.
Мета та завдання дослідження
Мета роботи – наукове обґрунтування нової технології переробки відходів РЗФ, яка могла б забезпечити повну утилізацію цих відходів шляхом їх розділення на дві частини – бідний концентрат, придатний для подальшого збагачення методом купчастого вилуговування та малоактивний матеріал, відповідно до норм радіаційної безпеки України придатний до промислового використання.
Для досягнення цієї мети необхідно було вирішити наступні завдання:
? вивчити фізико-хімічні, механічні, гідродинамічні та радіаційні властивості існуючих відвалів РЗФ для визначення параметрів, необхідних при розробці та оптимізації технології їх переробки;
? розробити наукові основи нової технології як взаємозв'язаної системи технологічних процесів та устаткування, яка була б здатна забезпечити переробку відходів РЗФ з їх повною утилізацією та рекультивацію території розташування відвалів;
? теоретично оцінити технічну, економічну та екологічну ефективність нової технології переробки відходів РЗФ;
? теоретично обґрунтувати схеми пристроїв, принципи роботи та основні функціональні характеристики технологічного устаткування та вимірювальної техніки, необхідних для реалізації нової технології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ТА КОМПЛЕКС ПЕРЕРОБКИ ВІДВАЛІВ УРАНОДОБУВНИХ ШАХТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок