Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гігієнічне обгрунтування застосування діоксиду хлору у технологіях водопідготовки

Гігієнічне обгрунтування застосування діоксиду хлору у технологіях водопідготовки

Назва:
Гігієнічне обгрунтування застосування діоксиду хлору у технологіях водопідготовки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,95 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інститут гігієни та медичної екології
ім. О.М.Марзєєва АМН України
Петренко Наталія Федорівна
УДК 613.310:615.91
Гігієнічне обгрунтування застосування діоксиду хлору у технологіях водопідготовки
14.02.01 – Гігієна
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському НДІ медицини транспорту МОЗ України.
Науковий керівник: |
доктор медичних наук, професор ВОЙТЕНКО Анатолій Михайлович, НДІ медицини транспорту МОЗ України, директор.
 
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор ПРОКОПОВ В’ячеслав Олександрович, Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва АМН України зав.лабораторією
 
доктор медичних наук, професор Степаненко Генадій Панасович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, професор кафедри.
Провідна установа: | Інститут екогігієни та токсикології ім. Л.І.Медведя МОЗ України, відділ гігієни пестицидів та агрохімікатів, м.Київ.
Захист відбудеться “22” листопада 2002 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.01 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва АМН України за адресою: 02660, м.Київ, вул. Попудренка, 50; тел. 559-21-27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва АМН України (м.Київ, вул.Попудренка, 50).
Автореферат розісланий “ 17 ”_ жовтня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Селезньов Б.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення населення України доброякісною питною водою незадовільне, що зумовлено недостатністю і низькою якістю джерел водопостачання, їх екологічною та гігієнічною невідповідністю діючим нормативним вимогам, відсутністю сучасних технологій водопідготовки та відповідної методичної документації.
Для реалізації сучасних гiгiєнiчних вимог до якостi питної води необхідні наукові обгрунтування нових засобів знезаражування питної води, вдосконалення відомих, застосування комбінованої дії знезаражуючих агентів, їх апробація та наступне втілення у практику водопідготовки. Такий науково-практичний напрямок є пріоритетним у гігієні водопостачання та має велике соціальне значення. Згідно Закону України “Про питну воду та питне водопостачання” одним із принципів державної політики у цій сфері є “наближення вимог державних стандартів на питну воду, технологій виробництва питної води, а також засобів вимірювання і методів оцінки до відповідних стандартів, технологій, засобів і методів, прийнятих у Європейському Союзі”.
Основним засобом знезаражування води на централізованих підприємствах питного водопостачання України є хлорування. Наукові дослiдження 70-80 років показали, що хлорування води має суттєві недоліки, до числа яких, насамперед, відносять утворення токсичних хлорорганічних сполук, низьку віруліцидну та протозооцидну активність, хлоррезистентність мікрофлори.
Діоксид хлору (ДХ), який застосовується у країнах Європейського Союзу, США та ін., має значно вищу окислювальну здатність, ніж хлор, що обумовлює сильніші бактерiцидну, протозооцидну та віруліцидну дії, а також відсутність утворення токсичних продуктів хлорування - тригалогенметанів (ТГМ) та ін.
В Україні відсутні як наукові дослідження та досвід застосування цього ефективного окислювача та дезінфектанта, так і відповідні нормативні документи. У зв'язку з цим виникає необхідність у таких дослідженнях для гігієнічного обгрунтування застосування діоксиду хлору у технологіях водопідготовки.
Основна мета та задачі дослідження. Гігієнічне обгрунтування застосування діоксиду хлору на різних стадіях технологічного процесу підготовки питної води із поверхневих та підземних джерел, а також для знезаражування води у системах оборотного водокористування та дезінфекції технологічного обладнання водоочисних пристроїв.
У відповідності з метою сформульовані такі задачі:
1) дослідити склад та стабільність кислих концентрованих водних розчинів ДХ;
2) вивчити бактеріцидну та бактеріостатичну дії ДХ по відношенню до мезофільних мікроорганізмів при вторинному знезаражуванні води та вплив температури на їх ефективність;
3) дослідити пролонговану дію ДХ при вторинному мікробному забрудненні води;
4) встановити вплив деяких хімічних cполук на процес знезаражування води ДХ;
5) вивчити ефективність знезаражування води ДХ та ймовірність утворення побічних продуктів дезінфекції на різних стадіях технологічного процесу підготовки питної води із поверхневих та підземних джерел;
6) провести дослідження денітрифікуючої властивості мікрофлори, яка сорбована на вугільних фільтрах водоочисних пристроїв, та ефективності дезінфекції вугільних фільтрів при мікробному “обростанні” розчинами діоксиду хлору;
7) розробити оптимальну технологічну схему знезаражування води у системі оборотного водокористування діоксидом хлору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Гігієнічне обгрунтування застосування діоксиду хлору у технологіях водопідготовки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок