Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО–ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ РАЦІОНАЛІЗАЦІЇ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ (НА ПРИКЛАДІ АПК КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ)

ЕКОНОМІКО–ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ РАЦІОНАЛІЗАЦІЇ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ (НА ПРИКЛАДІ АПК КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ)

Назва:
ЕКОНОМІКО–ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ РАЦІОНАЛІЗАЦІЇ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ (НА ПРИКЛАДІ АПК КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,44 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Шелудько Елла Ігорівна
УДК 338.432: 504.062
ЕКОНОМІКО–ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ
РАЦІОНАЛІЗАЦІЇ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
(НА ПРИКЛАДІ АПК КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ)
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Дейнеко Людмила Вікторівна, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідуюча відділом проблем розвитку і розміщення харчової та переробної промисловості.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Бистряков Ігор Костянтинович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу використання і охорони земельних ресурсів;
кандидат економічних наук Коренюк Петро Іванович, Національний гірничий університет МОН України, доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа:
Сумський національний аграрний університет Мінагрополітики України, кафедра економіки природокористування в АПК, м. Суми.
Захист відбудеться “14” червня 2004 року об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “ 11 “ травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах розвитку продуктивних сил країни – переходу від державного регулювання до ринкової економіки, зміни форм власності на землю, появи нових землекористувачів і корінної перебудови майнових відносин – суттєво зростає значення досліджень зрушень та тенденцій розвитку такого складного і величезного виробничо-територіального утворення як обласний агропромисловий комплекс (АПК) столичного рангу, взаємодії його окремих сфер з навколишнім середовищем, їх впливу на довкілля. Економічна ефективність та доцільність розвитку регіонального АПК визначаються як загальними закономірностями розміщення продуктивних сил, так і залежністю агропромислового виробництва від природно-ресурсного потенціалу території (ПРПТ), насамперед, ґрунтів і кліматичних умов, ресурсної бази, потужності аграрно-біологічного потенціалу. Тому економічні і екологічні аспекти формування та розвитку обласного АПК столичного рангу повинні досліджуватись у взаємозв’язку з ПРПТ, природокористуванням, його раціоналізацією.
У зв’язку з інтеграцією нашої країни у світову економіку та розширенням її присутності на міжнародних ринках продовольчих товарів, пріоритетними та перспективними є питання, пов’язані з вирішенням продовольчої проблеми. Оскільки продовольча проблема є особливо масштабною, а звідси і найбільш актуальною для крупного густонаселеного та високо урбанізованого регіону країни, яким є столиця України і приміський регіон, тому її вирішення нерозривно пов’язано з розвитком АПК і використанням ПРПТ не тільки області, але і країни в цілому.
Дослідженням тенденцій розвитку АПК і використання ПРПТ у вітчизняній та зарубіжній науці постійно приділяється увага. При розробці даної проблеми автор спирався на наукові принципи, що відображені у працях класиків економічної і природознавчої думки, таких як В.І.Вернадський, О.В.Чаянов, вчені-грунтознавці В.В.Докучаєв, В.В.Вільямс, В.А.Ковда. Наукову базу роботи склав великий теоретичний доробок багатьох вітчизняних вчених економістів і економіко-географів з питань розвитку та розміщення продуктивних сил України, сільського господарства, харчової промисловості і формування АПК. Серед них слід виділити таких відомих вчених як Е.Б.Алаєв, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО–ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ РАЦІОНАЛІЗАЦІЇ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ (НА ПРИКЛАДІ АПК КИЇВСЬКОГО РЕГІОНУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок