Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ РЕПРОДУКТИВНОЇ ФУНКЦІЇ У ДІВЧАТ-ПІДЛІТКІВ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ В УМОВАХ АКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ КОМ’ПЮТЕРНИХ ПРОГРАМ

ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ РЕПРОДУКТИВНОЇ ФУНКЦІЇ У ДІВЧАТ-ПІДЛІТКІВ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ В УМОВАХ АКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ КОМ’ПЮТЕРНИХ ПРОГРАМ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ РЕПРОДУКТИВНОЇ ФУНКЦІЇ У ДІВЧАТ-ПІДЛІТКІВ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ В УМОВАХ АКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ КОМ’ПЮТЕРНИХ ПРОГРАМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,64 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВЛОДЗІЄВСЬКА НАТАЛІЯ ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 616.33+616.342-005.1-089
ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ РЕПРОДУКТИВНОЇ ФУНКЦІЇ У
ДІВЧАТ-ПІДЛІТКІВ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ В УМОВАХ АКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ КОМ’ПЮТЕРНИХ ПРОГРАМ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, Заслужений працівник освіти
Паращук Юрій Степанович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №2.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки,
Громова Антоніна Макарівна,
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології.
доктор медичних наук, професор,
Юзько Олександр Михайлович,
Національна медична академія післядипломної освіти
імені П.Л.Шупика МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №1.
Провідна установа: Донецький державний медичний університет імені М.Горького МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології та перинатології.
Захист дисертації відбудеться „11” січня 2007 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої заради Д 64.600.01. при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий „5” грудня 2006р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор В.В. Лазуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасному світі все більше уваги приділяється медико-соціальним факторам формування репродуктивного здоров’я дівчат-підлітків – майбутніх матерів [І.Б.Вовк, 2000; Б.М.Венцківський, 2002; А.Я.Сенчук, 2003]. Однак рівень захворюваності дівчаток та дівчат залишається високим. Серед критеріїв оцінки стану здоров’я дівчат-підлітків значне місце належить розладам статевої системи, частота яких, за даними різних авторів, коливається від 10,1 % до 27 % [Е.А.Богданова, 2000; В.К.Чайка, 2003; Н.М.Коренєв, 2004]. Доведено, що значна частина гінекологічних захворювань та акушерської патології є наслідком порушень репродуктивної системи, які сформувались ще в ювенільному віці. Невиношування вагітності, порушення скорочувальної діяльності матки, гіпотонічна кровотеча, безпліддя, онкологічні процеси – все це може бути продовженням і наслідком розладів репродуктивної системи, що спостерігаються у дівчаток в періоді статевого дозрівання. Тому раннє виявлення та лікування порушень функції статевої системи ще на етапі її становлення є дуже актуальним і залишається одним із найважливіших резервів боротьби за репродуктивне здоров’я жінки.
Доведено, що порушення становлення менструального циклу можуть виникати при наявності соматичної патології, дефіциті маси тіла, гіповітамінозі, а також нервово-емоційному перевантаженні, травмі, стресі. [А.М.Громова, В.К. Лихачов, 2000; Ю.А.Крупко-Большова, 2002; О.М. Юзько, 2004]. До них відносять також підвищені навчальні навантаження, додаткові заняття, або навчання на фоні нових технологій [Е.Ю.Месяцева, Р.С.Шпизель, 2005 ].
В останні роки у зв’язку з широким застосуванням в навчальному процесі комп’ютерних програм з’явився ще один чинник, який може несприятливо відобразитись на статевому розвитку. Впровадження комп’ютерної техніки у навчальний процес загальноосвітніх та професійних закладів, поряд з добре відомими позитивними сторонами, має ряд негативних моментів. До них у першу чергу відносять інтенсифікацію і формалізацію інтелектуальної діяльності учнів, що обумовлюють зростання навантаження на зоровий аналізатор, психологічний дискомфорт, гіподинамію; погіршення якості повітряного середовища, випромінювання дисплею, шум комп’ютера [І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ РЕПРОДУКТИВНОЇ ФУНКЦІЇ У ДІВЧАТ-ПІДЛІТКІВ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ В УМОВАХ АКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ КОМ’ПЮТЕРНИХ ПРОГРАМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок