Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ В ТЕОРІЇ ТА МЕТОДОЛОГІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО ПЛАНУВАННЯ

ЕВОЛЮЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ В ТЕОРІЇ ТА МЕТОДОЛОГІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО ПЛАНУВАННЯ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ В ТЕОРІЇ ТА МЕТОДОЛОГІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО ПЛАНУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,41 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Київський національний університет будівництва і архітектури
Білоконь Юрій Миколайович
УДК 711.2:001.8
ЕВОЛЮЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ В ТЕОРІЇ ТА МЕТОДОЛОГІЇ
РЕГІОНАЛЬНОГО ПЛАНУВАННЯ
18.00.04 – Містобудування та ландшафтна архітектура
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора архітектури
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі містобудування Київського національного університету будівництва і архітектури Міністерства освіти та науки України.
Науковий консультант: доктор архітектури, професор
Фомін Ігор Олександрович,
Київський національний університет будівництва
і архітектури, завідувач кафедри містобудування
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор, Дьомін Микола Мефодійович, Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри міського будівництва і господарства
доктор архітектури, професор, Білоусов Володимир Миколайович, Російська академія архітектури і будівельних наук, віцепрезидент, керівник відділення містобудування
доктор архітектури, професор, Ричков Петро Анатолійович, Український державний університет водного господарства та природокористування, професор кафедри архітектури
Провідна установа: Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться 27.11.2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д. 26.056.02 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий 24.10. 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Тімохін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається сутністю та значенням регіонального планування, проблемами, на вирішення яких воно спрямоване, а також сучасним станом наукових знань.
Регіональне планування спрямоване на просторову (територіальну) організацію соціально-економічних процесів, які у своїй сукупності визначають якість життєдіяльності суспільства. Багатоаспектні проблеми територіального розвитку, які позначились у минулому столітті, та різноманітні заходи щодо їх вирішення, свідчать про посилення значення та дієспроможності регіонального планування у всіх країнах світу.
Глобальні проблеми ХХ – ХХІ століть породжуються, головним чином, взаємодією суспільства та природи з антагоністичними ознаками. Вони характеризуються інтенсивною, іноді надмірною просторовою урбанізацією, перетворенням природного ландшафту на антропогенний, і як наслідок – погіршенням якості життєвого довкілля. Всі ці соціально-економічні та екологічні проблеми спонукають до підвищення ефективності просторового планування, метою якого завжди було і є раціональне використання територіальних ресурсів планети. Отже, загрозлива екологічна ситуація, що склалася у більшості країн світу, багатозначні, не завжди доцільні форми просторової урбанізації, вимагають прискорити удосконалення теоретичних засад та методології територіального і, зокрема, регіонального планування. Воно здійснюється в масштабах країн з їх особливостями, а також на міждержавному рівні. Регіональне планування, якщо воно обмежене державними кордонами, вже не дає можливості вирішувати найважливіші питання, пов’язані з економічною, екологічною, соціальною і ресурсною проблематикою. Тому теорія та практика регіонального планування тепер мають бути спрямовані на забезпечення збалансованого розвитку територій, що охоплюють міждержавні простори. Тепер усе ясніше визначається необхідність політичної, економічної та просторово-планувальної інтеграції країн.
Суттєві зміни суспільно-економічних відносин між країнами, розвиток їх матеріально-технічної бази неодмінно стають причиною змін у різноманітних формах містобудівної діяльності. Сучасному періоду розвитку України як суверенної держави притаманні значні політичні та соціально-економічні перетворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ В ТЕОРІЇ ТА МЕТОДОЛОГІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО ПЛАНУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок