Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політична пропаганда як засіб становлення і трансформації політичних режимів

Політична пропаганда як засіб становлення і трансформації політичних режимів

Назва:
Політична пропаганда як засіб становлення і трансформації політичних режимів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
львівський національний університет
імені івана франка
Кравчук Микола Артемович
УДК 32.019.5:321
Політична пропаганда як засіб становлення і трансформації політичних режимів
Спеціальність 23.00.02. – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії політичної науки Волинського державного університету імені Лесі Українки
Науковий керівник
доктор політичних наук, професор
Ярош Богдан Олексійович,
завідувач кафедри теорії та історії політичної науки Волинського державного університету імені Лесі Українки
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Пахарєв Анатолій Дмитрович,
головний науковий співробітник відділу теоретичних і прикладних проблем політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України
кандидат політичних наук, доцент
Томахів Володимир Ярославович,
доцент кафедри політології Тернопільського державного економічного університету
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 23 березня 2006 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.17 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 73000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 20 лютого 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Шурко О. Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід від тоталітаризму і авторитаризму до демократії, складність трансформації політичної системи суттєво впливає на характер і зміст політичних процесів. Утвердження нових політичних цінностей та ідеалів в Україні носить складний, суперечливий і тривалий характер.
Це результат не лише консерватизму суспільної свідомості, а й глибинної вкоріненості соціальних міфів і стереотипів, які десятиліттями нав’язувала тоталітарна пропаганда. Як наслідок, українське суспільство, і перш за все, політична еліта, партійні і громадські лідери виявляють відому упередженість щодо нового європейського курсу, який намагається втілити нинішня владна політична еліта.
Політичний плюралізм, відсутність ідеологічного диктату не завжди сприймається старшим поколінням. В цілому масова свідомість виявилася неготовою до сприйняття ідейно-політичного плюралізму, духовної толерантності та виваженості. Певну роль в гальмуванні сприйняття нових пріоритетів відіграє роздробленість регіональної еліти, намагання деяких політичних сил стимулювати федералізацію і сепаратизм. Стримує ідеологічне і духовне єднання українського суспільства відносно низький загальний рівень політичної культури більшості населення і відсутність зрозумілої теоретично опрацьованої національної ідеї.
Актуальність досліджуваної проблеми полягає і в тому, що залишки політичних стереотипів, нав’язаних політичною пропагандою, стримують процеси демократизації політичної системи, розвитку громадянського суспільства в нашій країні. Політична пропаганда в умовах демократизації і плюралізму ідей часто сприймається як явище минулих тоталітарних і авторитарних періодів. Можливості пропаганди, які так яскраво проявилися в Помаранчевій революції, часто недооцінюються політиками та партійними структурами.
Якісні і кардинальні зміни нашого суспільства роблять особливо актуальним системний аналіз ґенези та сутності політичної пропаганди, можливостей впливу на сучасні державотворчі процеси, використання її для об’єднання суспільства, більшості політичних сил.
Актуальною проблемою аналізу є осмислення ролі політичної пропаганди в умовах її технічного переозброєння, використання у виборчих технологіях, зменшення маніпулятивного впливу на виборців. Значення означеної проблеми підсилюють наростаючі процеси глобалізації, поширення новітніх ідеологій і доктрин. Пропаганда все більше використовується терористичними об’єднаннями і релігійними фанатиками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Політична пропаганда як засіб становлення і трансформації політичних режимів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок