Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В УКРАЇНІ

КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В УКРАЇНІ

Назва:
КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,45 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
УДК 342.724
БИКОВ Олександр Миколайович
КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.02 — конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ — 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
ПОГОРІЛКО Віктор Федорович,
заступник директора Інституту держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
БАЙМУРАТОВ Михайло Олександрович,
проректор Одеської національної юридичної академії
кандидат юридичних наук
НІКІТЮК Віктор Олегович,
в.о. начальника Управління євроатлантичного
співробітництва Міністерства закордонних справ України
Провідна установа:
Національна академія внутрішніх справ України
Захист відбудеться 23 листопада 2001 року о 15 годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради Д .236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту.
Автореферат розіслано 23 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Б. Усенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення в Україні інститутів громадянського суспільства, демократичної, соціальної, правової держави передбачає правове забезпечення діяльності та створення необхідних передумов всебічного розвитку національних меншин як складових української поліетнічної нації. Це має своїм результатом утвердження конституційно-правового статусу національних меншин, як надійної гаран-тії їхніх прав та свобод. Законом України "Про національні меншини в Україні" 1992 року вперше законодавчо визначено, що до національних меншин належать групи громадян України, які не є українцями за національністю, виявляють почуття національного самоусвідомлення та спільності між собою. Були прийняті закони, що проголошували для цих груп громадян певні додаткові права у галузі мови, культури, традицій тощо.
Проблеми прав та свобод людини і громадянина, в тому числі націо-нальних меншин, досліджували учені-політологи України І.М. Варзар, О.В. Картунов, І.О. Кресіна, І.Ф. Курас, О.М. Майборода, О.М. Мироненко, П.І. Надолішній, В.Ф. Панібудьласка, М.І. Пірен, В.А. Ребкало, Ю.І. Рима-ренко, С.Ю. Римаренко, А.Г. Слюсаренко, В.Ф. Солдатенко, М.В. Томенко, В.А. Чехович, Л.Є. Шкляр, М.О. Шульга, О.В. Шуба та інші.
Серед учених-юристів України цю проблему досліджували В.О. Ні-кітюк, М.П. Орзіх, П.М. Рабінович, В.Ф. Погорілко, О.Ф. Скакун, Ю.С. Шемшученко та інші.
Значну роль у дослідженні прав та свобод національних меншин відіграли праці російських учених В.О. Карташкіна, М.А. Ломагіна, О.А. Лукашової, Б.О. Страшуна, В.Є. Чіркіна та інших зарубіжних вчених.
Проте, незважаючи на широке визнання і проголошення прав та свобод національних меншин, ця проблема є малодослідженою. Зокрема, у вітчизняній науці конституційного права до останнього часу не існувало фундаментальних досліджень конституційно-правового статусу національних меншин. Тому проблема надання національним меншинам України адекватного конституційно-правового статусу потребує комплексного дослідження. Ця проблема особливо актуальна для України, як держави унітарної з поліетнічним складом населення. Дослідження конституційно-правового статусу національних меншин в Україні також пов'язане, по-перше, з необхідністю створення теоретичних основ та визначення системи конституційних прав національних меншин в Україні як однієї із складових конституційного права; по-друге, з потребою вдосконалення чинного законодавства відповідно до Конституції та Закону України "Про національні меншини в Україні"; по-третє, з необхідністю створення ефективних механізмів забезпечення основних прав та свобод національних меншин в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок