Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАКТОРИ РИЗИКУ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ДІТЕЙ З УРАХУВАННЯМ МАСИ ТІЛА ПРИ НАРОДЖЕННІ

ФАКТОРИ РИЗИКУ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ДІТЕЙ З УРАХУВАННЯМ МАСИ ТІЛА ПРИ НАРОДЖЕННІ

Назва:
ФАКТОРИ РИЗИКУ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ДІТЕЙ З УРАХУВАННЯМ МАСИ ТІЛА ПРИ НАРОДЖЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
УСАЧЕНКО ІРИНА ЄВГЕНІВНА
 
УДК 616-053. 2/.6: 612. 017.1: 616.5-003.214: 575. 21
ФАКТОРИ РИЗИКУ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ДІТЕЙ З УРАХУВАННЯМ
МАСИ ТІЛА ПРИ НАРОДЖЕННІ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь - 2003
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі госпітальної педіатрії Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (зав. кафедри доктор медичних наук, професор М.В. Іванова)
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Кобець Тетяна Володимирівна,
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, професор кафедри госпітальної педіатрії
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор
Ліхачова Аза Сергіївна,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри неонатології
- доктор медичних наук, професор
Бобровицька Антоніна Іванівна,
Донецький державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри дитячих інфекцій
Провідна установа - Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків АМН України (м. Харків), відділ патології підлітків
Захист дисертації відбудеться " 31 "жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України за адресою: 95006, м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України: 95006, м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7.
Автореферат розісланий " 29 " вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Д. Сахалтуєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні десятиріччя спостерігається погіршення екологічного стану довкілля в усьому світі і в Україні, що впливає на збільшення захворюваності серед дітей мультифакторіальними захворюваннями.
Встановлення схильності дітей з часу народження до неспадкових захворювань є однією з проблем педіатрії.
В останні роки деякою мірою вивчені питання про підвищені ризики розвитку мультифакторіальних захворювань дітей з низькою масою тіла при народженні. У дітей, що мають відхилення від середніх масо-зростових показників при народженні (зони адаптивної норми за П.К. Дубініним, Ю.П. Алтуховим, О.К. Ботвіньєвим із співавторами), компенсаторні можливості знижені (О.К. Ботвиньєв, 1985; Т.В. Кобець, 1993, 2000; Ф. Хамід, 1998; І.Е. Усаченко, 2001; M. Glenn and Barry M. Brenner, 1995). Особливий інтерес викликає геморагічний васкуліт (ГВ), що розглядається нами в якості моделі неспадкового захворювання мультифакторіальної природи. Незважаючи на достатню кількість досліджень останніх 10 років (Є.В. Прохоров, 1992; Т.В. Іщенко, Ю.В. Куркіна, 1996; Є.В. Борисова, 1997; Ю.В. Одинець, Т.В. Іщенко, 2000; Р.А. Brogan, M.J. Dillon, 2000), підходи до розгляду механізмів патогенезу ГВ неоднозначні. Відповідно немає і єдиного погляду на причини виникнення і перебігу цього розповсюдженого у дітей захворювання.
Особливо актуальними є дослідження по вставленню ролі і співвідношення ендогенних і екзогенних факторів ризику виникнення ГВ у дітей з урахуванням маси тіла при народженні, як одного з найбільш важливих показників адаптаційних можливостей дитини. До актуальних і недостатньо вивчених питань відноситься виявлення взаємозв'язків між масою тіла при народженні, фенотипічними характеристиками, станом систем імунітету і гемостазу дітей, хворих на ГВ, що дозволяє розкрити основні ланки захворювання, виявити фактори ризику і виділити групи ризику дітей по розвитку цього захворювання.
На з'ясування цих питань спрямовані задачі дослідження. Їх вирішення буде сприяти підвищенню ефективності діагностики ГВ, своєчасному проведенню цілеспрямованих профілактичних заходів з часу народження дитини та у ранньому дитячому віці.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФАКТОРИ РИЗИКУ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ДІТЕЙ З УРАХУВАННЯМ МАСИ ТІЛА ПРИ НАРОДЖЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок