Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ управління НАВЧАННЯМ КОРИСТУВАЧА РОБОТІ в АВТОМАТИЗОВАНІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ

МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ управління НАВЧАННЯМ КОРИСТУВАЧА РОБОТІ в АВТОМАТИЗОВАНІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ

Назва:
МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ управління НАВЧАННЯМ КОРИСТУВАЧА РОБОТІ в АВТОМАТИЗОВАНІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Пригожев Олександр Сергійович
УДК 004.588:62-503.5:37.041:004.855.5:004.891.2
МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ управління НАВЧАННЯМ
КОРИСТУВАЧА РОБОТІ в АВТОМАТИЗОВАНІЙ
ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ
Спеціальність 05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі системного програмного забезпечення Одеського національного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Рувінська Вікторія Михайлівна,
Одеський національний політехнічний
університет, доцент кафедри системного програмного забезпечення.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Цейтлін Георгій Овсійович,
Інститут програмних систем НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук, доцент
Малахов Євгеній Валерійович,
Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедрою
інформаційних систем у менеджменті
Захист відбудеться “20” вересня 2007 року в 13:30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, проспект Шевченко, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, проспект Шевченко, 1.
Автореферат розісланий “20” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ямпольский Ю. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток автоматизованих інформаційних систем (АІС) призвів до їх впровадження в різних сферах людської діяльності. Як наслідок цього відбулося ускладнення самих систем і розширення кола їх користувачів. Якщо раніше з комп'ютерами працювали люди, що мають спеціальну підготовку, то тепер користувачі можуть не бути фахівцями в області обчислювальної техніки. Крім того, найчастіше має місце віддаленість користувача від розроблювача АІС. Тому виникає задача підтримки користувача, тобто навчання й консультування в процесі його роботи, для підвищення ефективності керування АІС із боку користувача.
Для навчання користувачів застосовують текстові керівництва й електронні довідкові системи, убудовані в АІС. Недоліком текстових посібників є неоднозначність їхнього розуміння, відсутність опису всіх можливих задач, рішення яких необхідно користувачеві при роботі. А оперативне відновлення електронної довідки викликає труднощі, пов'язані з необхідністю спеціального програмного забезпечення (ПЗ), і може бути складним для непідготовленого користувача.
Для розширення можливостей текстових засобів консультування й навчання в користувальницьких інтерфейсах застосовуються спливаючі підказки, графічні піктограми, дружні майстри (Wizards), демонстраційні програми. Загальним недоліком цих засобів є неповнота або неоднозначність подання потрібних користувачеві задач, а для їх зміни необхідне втручання програмістів АІС.
Тому потрібно вирішити проблему забезпечення більшої гнучкості існуючим засобам допомоги користувачеві, а також можливості їхнього розвитку. Один з перспективних напрямків удосконалення систем підтримки користувачів це використання знань про інтерфейс, користувача і, особливо, розв'язувані задачі. Використання цих знань дозволяє управляти процесом взаємодії користувача й АІС. Як базу пропонується використати плануючу експертну систему (ЕС), модель подання знань у вигляді фреймів із заданим на них відношенням несуворого порядку, так звані сценарії. Ієрархія таких фреймів дозволить відобразити структуру задач, а відношення порядку ? послідовність дій користувача в АІС. При підготовці знань для ЕС зручно використати алгоритмічні алгебри.
Актуальність теми дослідження обумовлена необхідністю розробки підходів, що дозволяють вирішити важливу задачу – поліпшення якості й прискорення освоєння користувачем способів взаємодії з АІС, використовуючи знання про розв'язувані задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ управління НАВЧАННЯМ КОРИСТУВАЧА РОБОТІ в АВТОМАТИЗОВАНІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок